Stiprėja Panevėžio PPAR ir Gruzijos verslo organizacijų bendradarbiavimas

get 22

get-2Vasario 18 d. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Rustavi miesto delegacija. Svečiai iš Gruzijos susitiko su Panevėžio PPAR prezidentu Sigitu Gailiūnu, generaliniu direktoriumi Visvaldu Matkevičiumi, Panevėžio PPAR nariais.

Su Panevėžio miesto verslininkais, švietimo įstaigų vadovais susitiko Kvemo Kartli regiono gubernatorius Pata Khizanašvili, jo pavaduotojas Ramin Ismailov, Protokolo skyriaus vadovas Irakli Khutsurauli, Mikheil Gurtskaia, Kvemo Kartli regioninės plėtros agentūros vadovas, Rustavi miesto savivaldybės atstovai Zviad Sekhniašvili, Rustavi miesto Tarybos narys Mamuka Mamaiašvili, Finansų ir biudžeto skyriaus vadovas Levan Kupatadze.

Susitikime buvo aptartas Panevėžio ir Gruzijos pramonės, prekybos ir amatų rūmų bendradarbiavimas, taip pat kalbėta apie gegužės mėn. pabaigoje vyksiančios verslo misijos į Gruziją detalės, kurioje dalyvaus Panevėžio regiono verslininkai.

„Džiaugiamės Gruzijos delegacijos apsilankymu ir stiprėjančiu mūsų bendradarbiavimu. Tiek mes, tiek gruzinai galime vieni iš kitų pasimokyti, pasidalinti verslo patirtimi“, – sakė Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Susitikime dalyvavę Panevėžio švietimo įstaigų vadovai kartu su Gruzijos atstovais aptarė ir bendradarbiavimą švietimo srityje.

„Turėdami Panevėžyje geras profesines mokyklas, Panevėžio kolegiją, tikrai galime kolegoms iš Rustavi miesto patarti, padėti vystyti verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą, specialistų ruošimą. Juolab, kad Gruzijoje švietimo ir verslo bendradarbiavimas tik pradeda vystytis“, – susitikime kalbėjo Panevėžio profesinio rengimo centro vadovas Bronius Sadula.

Tiek Panevėžio PPAR vadovai ir nariai, tiek svečiai iš Gruzijos sutarė, jog geriausia visas problemas padėti spręsti, vietoje, t. y. apsilankius Gruzijoje.

Be šiais metais gegužę vyksiančios verslo misijos į Gruziją, kitais metais Panevėžio PPAR planuoja verslo misijas į Azerbaidžaną, Moldovą, Armėniją.

Bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Rustavi miestu pradėti plėtoti 2007 m. tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje. Dar tais pačiais metais Panevėžio miesto Taryba priėmė sprendimą užmegzti ryšius su Rustavi miestu.

2008 m., kai Gruzijoje prasidėjo neramumai, bendradarbiavimo ryšiai buvo nutrūkę, bet jau 2009 m. pabaigoje buvo gautas Rustavi miesto mero kvietimas apsilankyti Rustavyje. Nuo 2010 m. Rustavi miesto gimtadienio renginiuose nuolatos lankėsi Panevėžio miesto oficialios delegacijos. 2015 m. pavasarį Rustavyje viešėjo ir Panevėžio bei Lietuvos kultūrą pristatė tautinių šokių kolektyvas „Miestelėnai“.

Tų pačių metų spalio mėnesį Rustavyje buvo pasirašytas abiejų miestų Bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

Oficiali Rustavi miesto delegacija Panevėžyje lankėsi vieną kartą, 2014 m. švenčiant Mindaugo karūnavimo dieną.

Bendradarbiauja Rustavi savivaldybės ir J. Miltinio dramos teatrai. Dvi Rustavi savivaldybės teatro pjeses: „Sveiki, žmonės! ir „Aš, močiutė, Iliko ir Ilarionas“ buvo pastatytos Panevėžio J. Miltinio dramos teatre 2013 m.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content