LRT RADIJAS tęsia ilgametę tradiciją ir jau septynioliktąjį kartą vasaros metu keliauja po Lietuvą. Šiandien laidos „10-12“ laidos vedėjai ir klausytojus kvietė susitikti Panevėžyje. Kilnojamojoje radijo studijoje įsikūrę žurnalistai kėlė klausimus, kurie svarbūs ne tik vietos, bet ir visos Lietuvos gyventojams, domėjosi vietinėmis įdomybėmis ir ieškos rekomendacijų, ką aplankyti šiltuoju metų laiku.
Keliauti po Lietuvą su dviejų valandų trukmės laida „10-12“ pakaitomis pasiryžo laidos vedėjai Rūta Kupetytė, Edvardas Kubilius, Agnė Skamarakaitė ir Darius Matas. Skirtinguose miestuose LRT RADIJO komanda lankysis kartą per savaitę.
Šiandien žurnalistas E. Kubilius apsilankė Panevėžyje, kur laidos transliacija tapo tradicinio renginio „Susitikime penktadienį“ dalimi. Nuo 10 iki 12 val., transliuodamas iš Laisvės aikštės, žurnalistas domėjosi, ką Panevėžys daro kitaip, kad užima lyderių pozicijas pagrindinėse sporto šakose, atskleidė jau legendinio „Čičinsko“ kepsnio paslaptį, domėjosi, ką verta pamatyti mieste, kokią įtaką turizmui „Rail Baltica“ vėžės turės vietos turizmui bei kitomis aktualijomis.
„Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Visvaldas Matkevičius drauge su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Tomu Jukna pasidalino keliais svarbiausiais dalykais. Išsiaiškinome, jog nemaža dalis visuomenės dar nesuvokia „Rail Baltica“ perspektyvų ir būsimos naudos. Diskutavome apie galimybę perkelti keleivinės stoties kūrimą būtent į Panevėžį, o ne į kiek tolėliau, Panevėžio rajone esančias Gustonis. Tokiu atveju regione ne tik sustiprės infrastruktūra, bet ir maitinimo, transporto, turizmo įstaigų veikla“, – diskusijos įžvalgomis apie didelių atgarsių susilaukusį projektą nuo pat jo pradžios dalinasi E. Kubilius.
„Tuo tarpu su Panevėžio plėtros agentūros turizmo projektų vadove Vilanda Reikaliene bei būsimojo Stasio Eidrigevičiaus menų centro projektų vadove Vaida Andrijauskaite aptarėme Panevėžio turizmo, kultūros ir meno svarbą gyventojams bei miesto svečiams. Buvo netikėta išgirsti, jog Panevėžys išties sparčiai ir aktyviai išnaudoja įvairias pramonines erdves, jas atnaujinus vyksta verslo ir meno sintezė – nuo edukacinių programų su lektoriais ir gidais iki kasdien teikiamų buitinių paslaugų. Džiugu, jog panevėžiečiai pasitelkė bei minėtoms paskirtims pritaikė ir buvusio „Ekrano“ gamyklos pastatus, ir „Aukštaitijos vandenų“ rezervuarus“, – teigia laidos „10-12“ vedėjas.