Valstybės apdovanojimas – ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui

Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]
rdackus dsc 6253

Lietuvai švenčiant Valstybės dieną – šaliai nusipelniusiems ir vardą pasaulyje garsinusiems asmenims įteikti valstybiniai apdovanojimai. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas

Apdovanotųjų sąraše šiemet – ir panevėžiečiai: triatlono treneris Vidmantas Urbonas ir bedrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas.

Prieš įteikdamas valstybinius apdovanojimus prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad nuo „neatmenamų laikų“ Lietuvos stiprybė buvo veržlūs ir laisvę mylintys žmonės.

„Šiandien, ir per amžius, Karalius Mindaugas kviečia mus drąsiai kurti savo valstybės istoriją. Nuo neatmenamų laikų Lietuvos stiprybė buvo jos veržlūs, vieningi ir laisvę mylintys žmonės. Su didžiausiu užsidegimu gindami ir saugodami Lietuvos valstybingumą, tautos istorijos puslapiuose jie įspaudė iš kartos į kartą perduodamą pažangos ir kūrybos troškimą“, – atidarydamas valstybinių apdovanojimų įteikimo ceremoniją sakė šalies vadovas.

„Tokie žmonės šiandien esate Jūs. Drąsiai ir ryžtingai kurdami ateities Lietuvą, stiprindami pilietinę visuomenę, savo žiniomis ir kasdieniu darbu liudijate laisvą ir veiklią lietuvišką dvasią“, – pažymėjo jis.

G. Nausėda kalbėjo, kad valstybės apdovanojimas yra ne tik išreiškiama pagarba Lietuvos meno kūrėjams, sportininkams, pedagogams ar visuomeninkams, bet ir ištikimiems bičiuliams iš užsienio, kurie stiprina šalies ir regiono saugumą.

„Dėkoju Jums visiems už tai, kad veržli ir kūrybinga Lietuva vis ryškiau matoma dabarties pasaulyje. Kad taip aistringai ir neretai peržengdami valstybių sienas garsinate jos vardą. Kad tarnaudami profesiniam pašaukimui ir žmogiškiesiems idealams, stiprinate ne tik atskiros bendruomenės, šalies, bet ir viso pasaulio tvarką“, – sakė prezidentas.

„Kiekvieno iš Jūsų gyvenimo pavyzdys mums – didžiulis įkvėpimo šaltinis. Žvelgdami į Jus prisimename, kad valstybės puoselėjimas ir stiprinimas – nesibaigiantis procesas, kiekvienam siūlantis unikalių galimybių“, – tikino jis.

Prezidentūroje vykusioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanotas triatlonininkas, sporto mokytojas Vidmantas Urbonas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas.

Šeštadienį Lietuvoje minima Valstybės arba Mindaugo karūnavimo Lietuvos karaliumi diena.

Ši diena valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content