Šio Penktadienio verslo kavoje kalbėjome apie „žaliuosius“ viešbučius

Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]
Ekrano nuotrauka 2023 11 17 134200

Įgyvendinant Erasmus+ programos projektą „Trijų pakopų profesinio meistriškumo centrai: kvalifikacijos, verslumas ir inovacijos Žaliosios ekonomikos kontekste (3LoE)“, šį penktadienį kvietėme verslo kavos nuotoliniame renginyje pakalbėti apie „žaliuosius” viešbučius.  

Susitikimo svečias – Renaldas Rimavičius, „Žaliojo rakto“ programos koordinatorius Lietuvoje. Šios programos tikslas – skatinti ekologines iniciatyvas apgyvendinimo paslaugas teikiančio sektoriaus įmonių tarpe. Programa pradėta įgyvendinti dar 1994 m. Danijoje.

Kiekviena įmonė, dalyvaudama programoje ir siekdama gauti „Žaliojo rakto“ programos sertifikatą privalo įgyvendinti eilę nustatytų reikalavimų atliekų tvarkymo, vandens ir energijos sąnaudų mažinimo, tinkamų valymo ir plovimų priemonių naudojimo, maisto produktų naudojimo ir kt. kategorijose. Be techninių reikalavimų, įmonė turi įgyvendinti reikalavimus, kuriais siekiama į aplinkosauginę veiklą įtraukti svečius, personalą, tiekėjus.

Susitikimo metu svarstėme:  dalyvavimas žaliosiose iniciatyvose – tai mada ar būtinybė? Dalyvaudamos „Žaliojo rakto“ programoje, apgyvendinimo įstaigos net tik laikosi tam tikrų reikalavimų ir apribojimų savo veikloje, bet gauna ir naudos. Kiekviena įmonė įsijungusi į programą tampa tarptautinio tinklo dalimi – „Žaliojo rakto“ programa yra viena didžiausių aplinkosauginių programų apgyvendinimo paslaugas teikiančio sektoriaus įmonėms. „Žaliojo rakto“ programos kriterijai orientuoti į išteklių suvartojimo mažinimą, tad tai leidžia pasiekti ir tam tikrą ekonominę naudą. „Žaliojo rakto“ apdovanojimas parodo viešbučio svečiams ir partneriams įstaigos pasiekimus aplinkosaugos srityje bei tai, jog savo kasdieninėje veikloje vadovaujamasi pagarbos aplinkai filosofija.

Patirtimi pasidalino Alma Klupšienė, svečių namų Palangoje „Aštuoni“ savininkė. Šie svečių namai, nors ir nedalyvauja „Žalio rakto“ programoje, taip pat savo veikloje vadovaujasi ekologiškumo ir tvarumo principais. Keliautojai, pasirinkdami „žaliasias“ apgyvendinimo įstaigas, prisideda prie planetos išteklių tausojimo bei tvarumo puoselėjimo.

Renginio prezentacija čia.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content