2023-2026 m. „Lengvai įgyvendinami energijos vartojimo efektyvumo sprendimai visuomeniniams pastatams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms BJR (Easy Energy)”

  • Pradžia
  • 2023-2026 m. „Lengvai įgyvendinami energijos vartojimo efektyvumo sprendimai visuomeniniams pastatams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms BJR (Easy Energy)”
Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]

2023 m. lapkričio 1 dieną startavo Interreg Baltijos jūros regiono tarptautinio bendradarbiavimo programos bendrai finansuojamas projektas „Lengvai įgyvendinami energijos vartojimo efektyvumo sprendimai visuomeniniams pastatams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms BJR (Easy Energy)“ (angl. Easy Energy Efficency solutions for public buildings and small companies in the BSR).

Easy Energy Logo1

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su 11 partnerių iš Lietuvos, Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos skatins diegti paprastus pastatų izoliacijos, vandens ir elektros energijos vartojimo efektyvumo sprendimus viešuosiuose pastatuose ir MVĮ Baltijos jūros regione ir prisidės prie atgaivinimo EU tikslų.

Daugelis visuomeninių pastatų, mažų bei vidutinių įmonių vis dar netaiko jokių efektyvių energijos vartojimo priemonių ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos jūros regione. Iš dalies taip yra todėl, kad siūlomi energetiniai auditai yra brangūs, reikalauja daug laiko, o įprastos techninės priemonės, nors ir itin naudingos, atsiperka tik po daugelio metų.

Kaip pažymima 2022 m. gruodžio mėn. priimtoje ES RePower direktyvoje, sutaupyti galima naudojant žemųjų technologijų sprendimus ir keičiant elgseną. Reikalingi paprasti sprendimai, kuriuos galima greitai įgyvendinti be didelių investicijų. Būtent tokiems sprendimams bus skiriamas dėmesys šiame projekte, ypatingai – pastatų izoliacijos ir vandens/elektros energijos srityse. Be to, kaip alternatyva energetikos auditoriams, pirmą kartą bus apmokomi „Energetikos specialistai“ –  praktikai, kurie patars dėl galimų nesudėtingų sprendimų ir jų įgyvendinimo, bei, svarbiausia, nuolat stiprins energijos vartojimo efektyvumą žemųjų technologijų sektoriuje pasibaigus projektui ir konsultuos vietos valdžios institucijas ir MVĮ.

 

Projekto Nr. #C051, trukmė 36 mėn. Visas biudžetas 2,168,246.40 Eur., finansuojama 1,734,597.12 Eur. Projektas bendrai finansuojamas Interreg Baltijos jūros regiono tarptautinio bendradarbiavimo programos lėšomis.

 

Daugiau informacijos:

https://interreg-baltic.eu/project/easy-energy/

https://easy-energy-bsr.eu/

 

 

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content