Tęsiamos tarptautinio projekto „Trijų pakopų profesinio meistriškumo centrai: kvalifikacijos, verslumas ir inovacijos Žaliosios ekonomikos kontekste (3LoE)“ veiklos

  • Pradžia
  • Visos naujienos
  • Builder
  • Tęsiamos tarptautinio projekto „Trijų pakopų profesinio meistriškumo centrai: kvalifikacijos, verslumas ir inovacijos Žaliosios ekonomikos kontekste (3LoE)“ veiklos
Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra vienas iš tarptautinio projekto „Trijų pakopų profesinio meistriškumo centrai: kvalifikacijos, verslumas ir inovacijos Žaliosios ekonomikos kontekste (3LoE)“ partnerių.

Projekto vykdytojas – Hansa Parlamentas ir 20 partnerių iš Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Italijos ir Ispanijos: universitetai, profesinio mokymo įstaigos, asociacijos ir prekybos, pramonės rūmai. Projektą finansuoja Europos Komisija, veikla vykdoma gavus paramą pagal „Erasmus+“ programą nuo 2020 m. lapkričio iki 2024 m. spalio mėn.

Šio projekto metu 7-iose projekto partnerių šalyse bus sukurti Profesinio meistriškumo centrai, savo bendra veikla apjungsiantys profesinio mokymo įstaigas, aukštojo mokslo įstaigas bei prekybos ir pramonės rūmus. Šiuose centruose veikla bus vykdoma vadovaujantis Žaliosios ekonomikos principais, skatinant verslumą ir inovacijas profesiniame mokyme. Bus parengtos 3-5 Europos kvalifikacijų sąrangos lygmens mokymo programos, skirtos verslumo, tvaraus įmonių valdymo, klimato ir aplinkosaugos sritims, vykdomi profesijos mokytojų ir įmonių atstovų mokymai. Didelis dėmesys bus skiriamas jaunimo profesiniam orientavimui, pameistrystės plėtrai. Numatoma vystyti glaudų bendradarbiavimą tarp profesinio mokymo įstaigų, universitetų, įmonių, politikos formuotojų.

Lietuvoje tokį profesinio meistriškumo centrą kuria Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Panevėžio kolegija bei profesinio mokymo centras „Žirmūnai“.

Per pusantrų projekto vykdymo metų Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų komanda jau įvykdė nemažai suplanuotų veiklų ir renginių. Įmonių darbuotojams ir vadovams vyko mokymai apie įmonių pasirengimą dirbti vadovaujantis žaliosios ekonomikos principais, atliekų kiekio mažinimą ir jų perdirbimą, tvarų vandens resursų naudojimą bei panaudoto vandens tvarkymą. Organizuoti ir nuotoliniai renginiai tvarumo temomis: apie elektromobilių naudojimo privalumus ir trūkumus, tvarų stilių ir tvarumo problemas tekstilės sektoriuje, ir pan. Balandžio pabaigoje vyko seminaras – diskusija su energetikos ekspertu ,,Efektyvus energijos išteklių naudojimas”, kalbėta apie progresą saulės, vėjo ir kitų atsinaujinančių išteklių energetikos srityse bei numatomas investicijas į energetinę nepriklausomybę verslui bei gyventojams.

Be mokymų įvairiomis žaliosios ekonomikos temomis, praėjusį rudenį vyko ir mokymai, skirti įmonių mentoriams, studentų praktikos vadovams – tiems, kas į įmonę atėjusius jaunus žmones supažindina su įmonės procesais, juos motyvuoja ir padeda spręsti kylančias problemas.

Bet to, nuo 2021 m. rugsėjo mėn. vyksta anglų kalbos kursai, kurių metu dalyviai gilina ne tik savo bendrinės anglų kalbos žinias ir įgūdžius, bet didelis dėmesys skiriamas ir temoms, susijusioms su ekologija, tvarumu darbo vietose ir bendruomenės gyvenime. Šie kalbų kursai bus tęsiami iki 2023 m. pavasario.

Visi mokymai vykdomi pagal projekto partnerių parengtas mokymo programas, kai kurie – bendradarbiaujant su Panevėžio kolegija.

Panevėžio PPAR darbuotojai ir patys dalyvauja projektiniuose mokymuose. 2021 m. rugsėjo mėn. Hamburge organizuotas šio projekto seminaras apie mokymo įstaigų, įmonių ir asocijuotų verslo struktūrų vaidmenį teikiant profesinio orientavimo bei konsultavimo paslaugas. Spalio mėn. Panevėžyje vyko mokymai apie projektinių tęstinio profesinio mokymo programų įgyvendinimą: mokymų planavimą, dalyvių ir mokytojų atranką, įvairius organizavimo aspektus bei vertinimą mokymų pabaigoje. Taip pat suorganizuota sėkminga tarptautinė konferencija „Stipri partnerystė – verslo sėkmė“. 2022 m. sausį dalyvauta nuotoliniuose mokymuose apie profesinio meistriškumo centrų valdymą ir jų veiklą: kaip pasirinkti tinkamą komandą, partnerius ir efektyviai siekti bendrų tikslų bei vykdyti tikslingą sklaidą apie centro veiklą.

Projektas tęsiasi, tad daug veiklų numatyta ir kitiems metams – bus vykdomi mokymai apie žaliąją ekonomiką profesinio rengimo įstaigų mokiniams, testuojamos įmonėms skirtos mokymo programos.

3LoE EU Logo nebeneinander

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content