Panevėžio autobusų stotį statys bendrovė „Kriautė“

Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]
DSC 6049

Panevėžio autobusų stotis bus statoma už 7 mln. eurų – miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmu nare – bendrove „Kriautė“.

Pasak miesto mero Ryčio Račkausko, statybų darbai bus pradėti šiemet, juos planuojama užbaigti 2023 metų gruodį, pranešė savivaldybė.

„Šis projektas buvo itin palankiai sutiktas panevėžiečių ir tapo vienu laukiamiausių objektų mieste. Rangos darbų pirkimas užtruko dėl objektyvių priežasčių – kylančios kainos, patiriami sunkumai tiekimo grandinėse ir galimų rangovų atsargumas šiais permainingais laikais prisiimti įsipareigojimus“, – sakė R. Račkauskas.

Autobusų stotis bus vientisas statinys, po kurio stogine įsikurs peronas, o dalis jos bus apželdinta. Pati stotis numatoma dabar esančio skvero vietoje, pietinėje Savanorių aikštės pusėje. Po pastatu bei peronu planuojama įrengti vieno aukšto 87 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Stotį numatyta įrengti su keleivių laukiamąja sale, bilietų kasomis, vairuotojų poilsio kambariu, bagažo ir smulkių siuntų skyriumi bei kitomis patalpomis.

Jei atsirastų nenumatytų arba papildomų darbų, numatyta, jog tam būtų skiriama dar 1 mln. eurų.

Pagal 2020 metų vasarį pasirašytą sutartį naujos stoties techninį projektą parengė sklypą ir prekybos centrą šalia dabartinės autobusų stoties valdanti bendrovė „Baltisches Haus“. Įmonė įsipareigojo prižiūrėti statybą, o jos paramos suma – 123 tūkst. eurų.

2018-ųjų pradžioje miesto politikai buvo patvirtinę kitą pasiūlymą – pasirašyti su „Baltisches Haus“ investicinę sutartį, pagal kurią bendrovė būtų už 700 tūkst. eurų suprojektavusi ir pastačiusi stotį, o mainais už tai savivaldybė įmonei planavo perduoti automobilių aikštelę. Tačiau sprendimą sukritikavo teisėsauga ir jis liko neįgyvendintas.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content