Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]
Nuolat auganti ekologinio sąmoningumo banga veržiasi į mūsų kasdienybę, skatindama mus kritiškai vertinti savo įpročius ir veiksmus aplinkos atžvilgiu. „Žiedinės ekonomikos pagrindai“ – tai mokymų ciklas, skirtas profesinio mokymo įstaigų mokiniams, skatinantis pažinti ir suprasti žiedinės ekonomikos principus bei jų taikymą kasdieniame gyvenime.
Įgyvendinant Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų vykdomą tarptautinį projektą „Trijų pakopų profesinio meistriškumo centrai: kvalifikacijos, verslumas ir inovacijos Žaliosios ekonomikos kontekste (3LoE)“ Utenos regioninio mokymo centro mokiniams suorganizuotas mokymų ciklas žiedinės ekonomikos temomis, siekiant išplėsti mokinių suvokimą apie svarbias aplinkosaugos problemas ir būdus joms spręsti. Paskaitas vedė Utenos kolegijos lektorė dr. Inga Jakštonienė.
Paskaitos apie klimato kaitos padarinius ir oro užterštumą ne tik suteikė mokiniams išsamių žinių apie šių problemų mastą ir poveikį mums visiems, bet ir paskatino pagalvoti kokie mūsų veiksmai gali padėti sumažinti šių procesų apimtis ir padarinius.
Atliekų tvarkymas – dar viena svarbi tema, kuri buvo nagrinėjama mokymų metu. Mokiniai buvo supažindinti su atliekų tvarkymo procesu ir teisingo jų rūšiavimo bei perdirbimo svarba įgyvendinant žiedinės ekonomikos principus. Mokomųjų ekskursijų į UAB „Utenos vandenys“ ir Utenos regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną metu mokiniai galėjo patys pamatyti, kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai ir kaip galima efektyviai tvarkyti atliekas darant minimalų poveikį aplinkai.
Užsiėmimų metu aptartas ir „Zero waste“ – gyvenimo be atliekų judėjimas, tvarios mados galimybės, sąmoningo vartojimo ir tvaraus apsipirkimo būdai, kurie gali padėti sumažinti žmonių ekologinį pėdsaką ir prisidėti prie mūsų aplinkos išsaugojimo. Be to, nagrinėta „žaliojo smegenų plovimo” strategija, kad mokiniai gebėtų geriau atpažinti, kai įmonės nesąžiningai bando pagerinti savo įvaizdį ir sudaryti klaidinantį įspūdį, jog jos veikla ar produktai yra draugiški aplinkai.
Šis mokymų ciklas ne tik suteikė mokiniams žinių svarbiomis ekologinėmis temomis, bet ir sustiprino suvokimą, kad kiekvieno mūsų kasdieniai veiksmai turi didelės įtakos gamtai ir visi mes esame atsakingi už aplinkoje vykstančius neigiamus pokyčius.
Renginių akimirkos:
Projektą finansuoja Europos Komisija. Veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal „Erasmus+“ programą.
Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse