Darbą pradeda naujasis Panevėžio mokymo centro direktorius

Kalendorius
[mec-calendar layout="small" style="double_border"]
DSC05342

Nuo rytojaus, ketvirtadienio, darbą pradeda naujasis Panevėžio mokymo centro direktorius Donatas Bakšys.

Vakar vykusiame Panevėžio mokymo centro dalininkų susirinkime, jis buvo patvirtintas įstaigos vadovu. PMC dalininkais yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Reikalavimai aukšti

D. Bakšys dar balandžio 18 d. laimėjo švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtą konkursą į PMC direktoriaus vietą.

Konkurso reikalavimai PMC direktoriui buvo keliami gana aukšti. Profesinės mokyklos vadovas privalėjo turėti ugdymo mokslų, verslo vadybos ar viešojo administravimo magistro diplomą, ne mažesnį kaip trejų metų pedagoginio darbo stažą, ne mažesnę kaip vienerių metų vadovavimo suaugusiųjų asmenų grupei patirtį.

Be to, buvo reikalaujama nepriekaištingos reputacijos ir pakankamai gero anglų, prancūzų arba vokiečių kalbos mokėjimo.

Po konkurso D. Bakšys teigė, kad mokymo centras svarbus Panevėžio regionui.

„Konkursui pateikiau planą ir viziją, kaip dirbsiu. Laukia sudėtingas ir netikėtumų kupinas darbas, nes buvę profesiniai centrai yra skirtingose miesto vietose“, – pasakojo D. Bakšys ir teigė, kad darbui ruošiasi vadovaudamasis tik gerais jausmais.

„Darbas atsakingas. Juolab kad Mokymo centre mokysis ne tik panevėžiečiai, bet ir Panevėžio regiono žmonės. Todėl reikia siekti tikslo, kuris svarbus visam regionui, bendruomenei. Panevėžio mokymo centras vaidina labai svarbu vaidmenį regionui“, – kalbėjo mokymo įstaigos vadovas D. Bakšys.

Stiprina mokymo kokybę

Švietimo ministerijai įgyvendinant profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarką, reorganizavimo būdu Panevėžio darbo rinkos mokymo centras, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centras ir Panevėžio profesinio rengimo centras buvo sujungtos į naują juridinį vienetą – Panevėžio mokymo centrą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija naujam dariniui vadovo ieškojo kone pusmetį.

Sujungus Panevėžio profesines mokyklas siekiama stiprinti profesinio mokymo kokybę ir atitiktį darbo rinkai, ypač inžinerijos ir technologijų pramonės kryptyse. Tarp siekiamų pertvarkos rezultatų – aktyvesnis pameistrystės mokymo formos taikymas, geresni profesinio mokymo diplomą gavusių asmenų įsidarbinimo rodikliai, didesnė programų, teikiančių aukštą pridėtinę vertę turinčias kvalifikacijas, pasiūla.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content