Panevėžyje vykusiame IQ forume diskutuota, kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės

DSC 4730

Šiandien Panevėžio dailės galerijoje vyko IQ forumas „Panevėžys 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“.

Tai – tradicinis renginys Aukštaitijos sostinės verslo, politikos ir visuomenės lyderius sukviečiantis kiekvieną rugsėjį.

IQ forumo partneriai Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Finansų ministerija regionų verslininkams ir sprendimų priėmėjams pristatė Europos Sąjungos „Next Generation EU“ finansuojamą planą „Naujos kartos Lietuva“, o diskusijose su verslo ir savivaldos atstovais buvo aptarta, kaip racionaliausiai panaudoti šias investicijas.

„Energetikos krizė, galima recesija Lietuvoje ir svarbiausiose eksporto rinkose yra didžiausia grėsmė Aukštaitijoje veikiančiai pramonei ir verslui. Verslininkai yra užgrūdinti praėjusių sunkmečių ir pandemijos iššūkių, tačiau ši karo Ukrainoje sukelta krizė yra unikali, o priešnuodžių jai ieškojome ir šioje konferencijoje“, – teigė žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius.

„Susiduriame su saugumo, gynybos, energetiniais iššūkiais. Rusija pradėjo karą Ukrainoje, paneigė visas civilizuoto pasaulio taisykles, o energijos išteklių eksportą naudoja kaip karo įrankį. Pagalba Ukrainai, energetinio atsparumo didinimas, Europos žaliojo kurso svarba pasikeitusioje geopolitinėje situacijoje ir ekonominių bei socialinių iššūkių, kuriuos sukėlė Rusijos invazija, sprendimas – klausimai, kuriems Europos Komisija skiria ypatingą dėmesį“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, atidarydamas forumą, pasidžiaugė, kad jis ir vėl vyksta Panevėžyje. „Dvejus metus buvo pandemija, tad teko atsisakyti IQ forumo. Šiandien, kai pasaulį krečia karas, energetiniai iššūkiai, itin svarbu kalbėtis, diskutuoti ir spręsti susidariusias problemas“, – sakė S. Gailiūnas.

IQ forume Panevėžyje pranešimus skaitė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė, Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Gediminas Česonis, „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė, Lietuvos banko Ekonomikos departamento vyriausiasis ekonomistas Darius Imbrasas.

Diskusijoje „Panevėžio regiono tvari plėtra: kur esame ir kur link einame“ dalyvavo finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė, EK atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, „Harju Elekter“ direktorius Tomas Prūsas ir Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

IQ forumo pranešėjų prezentacijas rasite ČIA.

Tai savanoriškas juridinių bei fizinių asmenų, užsiimančių Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojama ekonomine veikla, susivienijimas, ne pelno organizacija, įgyvendinanti verslo savivaldos principus Panevėžio ir Utenos apskrityse

Panevėžys, Lietuva
Pirmadienis - Penktadienis
(8:00 - 17:00)
Skip to content