Užverti

Svečiai iš Italijos susipažino su Panevėžyje veikiančiomis profesinio mokymo įstaigomis

Sausio 8 dieną Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi italų delegacija iš San Giovanni Rotondo miesto profesinio mokymo įstaigos Instituto Alberghiero.

Delegaciją priėmė Rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, Profesinio mokymo skyriaus vadovė Ginta Česevičienė ir Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Angelija Zokaitienė.

Italų tikslas – detaliai susipažinti su Panevėžyje veikiančiomis profesinio mokymo įstaigomis bei įgyti naujos patirties organizuojant mokyklų veiklą, diegiant naujas programas bei mokymo metodus.

Susitikimo metu Panevėžio rūmų atstovai supažindino svečius su vykdoma projektine veikla ir konkrečiai projekto ICC4VET ir WWW&CE veiklomis, susijusiomis su naujų mokymo programų kūrimu, testavimu ir pritaikymu profesiniame mokyme.

Instituto direktorius ponas Luigi Talienti pabrėžė, kad šiuo metu Italijoje bedarbystė siekia apie 20 proc., o tarp jaunų žmonių ji dar didesnė, todėl mes privalome tobulinti mokymo procesą, kad jauni žmonės galėtų lengviau susirasti darbą. „Mes esame nustebę, kiek pamatėme gerų dalykų Panevėžio profesinėse mokyklose ir būtinai tai įdiegsime savo mokymo procese. Vienas iš jų – moksleivių praktinio darbo laiko ilginimas įmonėse. Jūsų moksleiviai beveik 70 proc. mokymosi laiko praleidžia įmonėse, todėl jau baigę mokyklas jau įgyja pakankamai praktinės patirties, o tai didelis pranašumas ir vertybė darbo rinkoje“, – kalbėjo L. Talienti.

Related Posts

Keisti šrifto dydė