Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių verslo forumas šįkart vyko pokylių namuose „Vasaris“.

Kontaktų vakare Panevėžio PPAR nariai ne tik bendravo su Panevėžio miesto savivaldybės vadovais: meru Ryčiu Mykolu Račkausku, savivaldybės administracijos direktoriumi Rimantu Pauža, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūniene, bet ir diskutavo apie Panevėžio urbanistinę ateitį bei dalyvavo ypatingoje degustacijoje – su vynais supažindino vienas geriausių Lietuvoje someljė Arūnas Starkus.

Panevėžio miesto savivaldybės vadovai verslininkams vizualiai pristatė ir papasakojo apie naujos Panevėžio miesto autobusų stoties, 50 metrų baseino statybas, S. Eidrigevičiaus menų centro kūrimą, Panevėžio miesto gatvių, Senvagės, Skaistakalnio parko, Laisvės aikštės prieigų atnaujinimą ir kitus būsimus bei galimus projektus.

Pristatydamas projektus Panevėžio meras R. Račkauskas ne tik pasidžiaugė, kad projektų gausa, bet sakė, kad jiems visiems gautas finansavimas.

Pasak miesto vadovo, svarbu, kad verslo atstovai sužinotų ir išgirstų visą tiesą apie Panevėžio urbanistinę ateitį, naujus architektūrinius sprendimus, naujus statinius.

„Taip bendraudami ir aptardami miesto plėtros galimybes išsiaiškinsime visas viešumoje iškilusias spekuliacijas. Juk sklandantys gandai užgožia tiesą, koks Panevėžys bus įgyvendinus visus projektus“, – sakė meras R. Račkauskas.

Diskusijų metu ne vienas verslininkas domėjosi atskirais projektais, jų finansavimu, siekė išsiaiškinti, kaip realybėje atrodys naujoji Panevėžio autobusų stotis, atnaujinta Senvagė, parkai.

Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius Dalius Gesevičius pareiškė, kad Panevėžio miesto savivaldybė, organizuodama viešuosius pirkimo konkursus, pateiktų sąlygas, jog juose galėtų dalyvauti Panevėžio įmonės.

„Juk mieste yra nemažai įmonių, kurios pajėgtų įgyvendinti ne vieną Savivaldybės projektą“, – sakė bene didžiausios Lietuvoje statybinės organizacijos vadovas.

Panevėžio PPAR nariai vienbalsiai pritarė visiems Panevėžio savivaldybės vykdomiems projektams, bet su viena išlyga. Ją išsakė Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas:

„Projektai šaunūs. Labai bus įdomu juos pamatyti realybėje. Tačiau būtina pateikti savo siūlymus, kad būtų galima pakeisti Viešųjų pirkimų įstatymą. Pataisos padėtų pakeisti viešųjų pirkimų konkursus, kad juose galėtų dalyvauti kuo daugiau Lietuvos įmonių“, – pasiūlė S. Gailiūnas.

Antroje kontaktų vakaro dalyje susirinkusiems – ypatinga degustacija: patiekta pasaulio elitinių vyninių surinkta vynų kolekcija Lietuvai. Su vynais supažindino vienas geriausių šalyje someljė A. Starkus.

Keisti šrifto dydė