Užverti

Svečiai iš Italijos susipažino su Panevėžio profesinio mokymo įstaigomis ir rūmų projektine veikla

Sausio 8 dieną Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi italų delegacija iš San Giovanni Rotondo miesto profesinio mokymo įstaigos Instituto Alberghiero.

Delegaciją priėmė Rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, Profesinio mokymo skyriaus vadovė Ginta Česevičienė ir Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Angelija Zokaitienė.

Svečių iš Italijos tikslas – susipažinti su Panevėžyje veikiančiomis profesinio mokymo įstaigomis bei įgyti naujos patirties organizuojant mokyklų veiklą, diegiant naujas programas bei mokymo metodus. Taip pat su Panevėžio PPAR bei mokymo įstaigomis aptarti būsimų naujų projektų kūrimo ir įgyvendinimo galimybes.

Susitikimo metu Panevėžio rūmų atstovai supažindino svečius su vykdoma projektine veikla ir planais ateičiai. Pristatytos ir vykdomo projekto ICARO veiklos, susijusios su naujos kvalifikacijos kūrimu. ICARO projekto dėka tikimasi pagerinti mokymo veiklų, reikalingų Europos lygio profesinei kvalifikacijai įgyti, planavimą, į šį procesą įtraukiant besimokančiuosius, įmones ir mokymo teikėjų sistemą. Kadangi ICARO projekte dalyvauja net kelios Italijos organizacijos bei mokslo institucijos – Italijos statybų sektoriaus profesinį mokymą kuruojanti organizacija Formedil, Alma Mather Studiorum Bolonijos universitetas bei profesinio mokymo centras IIPLE iš Bolonijos, svečiams buvo ypač įdomu jų tėvynainių projektinė patirtis.

Instituto direktorius ponas Luigi Talienti pabrėžė, kad Italijoje bedarbystė siekia apie 20 proc., o tarp jaunų žmonių ji dar didesnė, todėl būtina tobulinti mokymo procesą, kad jauni žmonės galėtų lengviau susirasti darbą. „Mes esame nustebę, kiek pamatėme gerų dalykų Panevėžio profesinėse mokyklose ir būtinai tai įdiegsime savo mokymo procese. Vienas iš jų – moksleivių praktinio darbo laiko ilginimas įmonėse. Jūsų moksleiviai beveik 70 proc. mokymosi laiko praleidžia įmonėse, todėl jau baigę mokyklas jau įgyja pakankamai praktinės patirties, o tai didelis pranašumas ir vertybė darbo rinkoje“, – kalbėjo L. Talienti.

Related Posts

Keisti šrifto dydė