Tęsdami Antikorupcijos vadovo verslui (AVV) Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pristatė renginių ciklą ir pakvietė į diskusiją „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“. Renginys vyko bendrovėje „Panevėžio energija“, o joje dalyvavo verslo atstovai iš Panevėžio bei Utenos regionų.

Renginys parengtas STT iniciatyva, įgyvendinant Nacionalinę kovos su korupcija 2015–2025 metų programą.

Gerosios praktikos pavyzdžiai

Diskusijos moderatorius – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Iš diskusijos tikimasi, kad privataus sektoriaus įmonėms pateikti gerosios praktikos pavyzdžiai ir rekomendacijos bus naudingos, kuriant ir vystant korupcijai atsparų verslą.

Diskusijose taip pat apžvelgiamos iniciatyvos, skatinančios skaidraus ir atsakingo verslo principų diegimą, aptariami įmonių elgesio standartai, kova su papirkimu, prekyba poveikiu ir pan.

Renginį pradėjo įžanginiais pasisakymais Panevėžio PPAR prezidentas S. Gailiūnas, AB „Panevėžio energija“ generalinis direktorius Petras Diksa ir STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus.

Pagalba verslininkams

Panevėžio PPAR prezidentas S. Gailiūnas teigė, kad diskusija naudinga abipusiai ir verslo atstovams, ir STT.

„Tai įvairiapusė diskusija. Toks bendradarbiavimas naudingas, o diskusijos padės apsaugoti verslą nuo galimų korupcijos grėsmių. Iniciatyva pozityvi. Be to, suteikiama pagalba, kaip apsaugoti verslą nuo potencialių klientų, kurie gali būti verslui pavojingi. Korupcijos apraiškos versle – blogis ir tai yra sąžiningo verslo iškraipymas“, – apibūdino diskusiją S. Gailiūnas ir pasidžiaugė įvykusiu renginiu bei tikisi, kad bendradarbiavimas su STT tęsis toliau.

Diskusijos daugiaplanės

Diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Jis kalbėjo apie problemas versle ir jų sąsajas su korupcija bei koordinavimo galimybės kuriant korupcijai atsparią aplinką.

STT Pirmosios valdybos vyriausioji specialistė Margarita Dobrynina kalbėjo tema „Korupcija versle pagal sociologinius tyrimus“, o Vilniaus politikos analizės instituto atstovė Eglė Kavoliūnaitė diskusijos dalyviams aiškino apie korupcijos privačiame sektoriuje žala verslui ir visuomenei.

Tuo tarpu Lietuvos Nacionalinio koordinacinio centro atstovas Andrius Bambalas aiškino, kaip veikia NKC kaip EBPO mechanizmas vertinant įmonių atsparumo korupcijai.

Kita diskusijos lektorės iniciatyvos „Baltoji banga“ koordinatorės Ievos Lapeikienės pranešimo esmė, ar korupcijos prevencija apsimoka?

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovas Paulius Murauskas pristatė tyrimo rezultatus apie didžiausių Lietuvos įmonių skaidrumą ir apie išmoktas pamokas.

Renginių ciklas baigėsi diskusija, kokių dar antikorupcinės aplinkos kūrimo įrankių reikia Lietuvos verslui, koks verslo vaidmuo turėtų būti? Į diskusiją buvo įtraukti verslo atstovai iš Panevėžio ir Utenos regionų.

Diskusijos dalyvių pranešimai:

Giedrius Danėlius. „Korupcijos versle vertinimas teismų praktikoje ir juridinių asmenų atsakomybė už korupciją“

Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė. „Korupcijos privačiame sektoriuje žala verslui ir visuomenei“

Ieva Lapeikienė. „Korupcijos prevencija versle. Ar apsimoka?“

Margarita Dobrynina. „Korupcijos situacija versle pagal sociologinius tyrimus“

Keisti šrifto dydė