Užverti

STT atstovai verslininkams pristatė tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatus

STT Panevėžio valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narimas pristatė Lietuvoje atlikto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatus, akcentuodama pagrindinius momentus, susijusius su verslu.

Pavyzdžiui, 2018 m. šioje sociologinėje apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų nuomone, kaip vienas pagrindinių kovos su korupcija būdų yra korupcijos prevencijos priemonės.

R. Škutienė skatino atkreipti į tai dėmesį ir Panevėžio bendrovių vadovus, pristatydama ir įteikdama jiems „Antikorupcijos vadovą verslui“.

Pagrindinė šio vadovo iniciatorė ir rengėja yra Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, išleidusi šį leidinį bendradarbiaudama su  viešuoju ir privačiu sektoriumi. Tai yra praktinio taikymo metodinė priemonė Lietuvos verslui, jos tikslas – padėti kurti antikorupcinę verslo aplinką, didinti verslo skaidrumą ir atsakingumą, patarti, kaip nustatyti korupcijos rizikas, kokių priemonių imtis ir kaip jas įgyvendinti, kad šios rizikos būtų valdomos.

STT atstovė pabrėžė, kad prevencines priemones įgyvendina visos ES Šalys, tarp jų ir Jungtinė Karalystė, kurios rodikliai suvaldant korupcijos rizikas yra žymiai pranašesni už Lietuvos. Pavyzdžiui, JK turi parengusi Antikorupcinę strategiją 2017-2020 metams, JK privatus verslas turi prievolę vykdyti prevencines priemones.

Keisti šrifto dydė