Užverti

Radviliškių duona patinka ir užsieniečiams

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai – „Radviliškių kaimo kepyklos“ atstovai – trečią kartą dalyvavo tarptautinėje parodoje Vokietijoje, o jų kepamą duoną jau spėjo „įsimylėti“ ne tik vokiečiai, bet ir švedai, rusai, kiti užsieniečiai, rašo laikraštis „Tėvynė“.

Parodoje – Auksiniai gaminiai

Neseniai Berlyne (Vokietijoje) vykusioje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvai atstovavo dvylika gamintojų, kurie parodos lankytojams pristatė tautinio paveldo ir ekologiškus gaminius. Kaip ir kasmet savo maisto produktus, gėrimus bei dirbinius mūsų šalies gamintojai pristatė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos įrengtoje ekspozicijoje. Čia kone daugiausia lankytojų dėmesio sulaukė Panevėžio rajono bendrovės „Radviliškių kaimo kepyklos“ gaminiai – aukso medaliais apdovanota duona, parodoje „Pirk prekę lietuvišką“ aukso medaliu įvertintas šimtalapis, meduoliniai grybukai ar šakočiai.

„Radviliškių kaimo kepyklos“ savininkė ir vadovė Audronė Kisielienė parodoje dalyvavo kartu su sūnumi, komercijos direktoriumi Vidmantu. Šeima pasakoja, kad Lietuvoje jų bendrovė dalyvauja visose parodose, o dalyvavimas užsienyje leidžia pasitikrinti, ar jų gaminiai tinka tik lietuviams, ar įdomūs ir kitų šalių pirkėjams. Gardžiąją duoną bendrovė jau eksportuoja į Jungtinę Karalystę ir Belgiją.

„Šiais laikais visos šalys yra visko perpildytos, todėl reikia turėti arba labai kažką išskirtinio, arba nustebinti kaina. Mes pasirinkome gerą skonį“, – teigia A. Kisielienė ir paprašyta pasidalijo pirkėjų įspūdžiais: „Vokiečių žurnalistas, paragavęs mūsų duonos, apie mus parašė straipsnį. Kita vokiečių šeima pasakojo negalinti valgyti vietos gamintojų duonos, o mūsų duona esą jiems pati skaniausia, todėl ją perka dideliais kiekiais, net ir po šešiolika kilogramų. Duoną užsišaldo ir naudoja ilgą laiką.“

Duona su silke

Kisielių šeimos gaminama duona parodoje sulaukė net ir pačių prekybininkų dėmesio. Netoli lietuvių stendo įsikūręs švedas A. Kisielienės paprašė kelis duonos kepalus supjaustyti mažomis riekutėmis.

„Iš pradžių nesupratau, kodėl jam to reikia, juk per dieną neįmanoma suvalgyti tokio duonos kiekio. Pasirodo, mūsų duona labai tinka su jo silke. Švedas ant saldžiarūgštės duonos riekelių dėjo silkės gabaliukus, pagardino specialiu padažu ir pardavinėjo parodos lankytojams. Toks derinys buvo tinkamas turbūt dėl to, kad švediška silkė yra saldi“, – mano moteris.

Panevėžio rajonui ir Lietuvai atstovavusi A. Kisielienė sako, kad šios parodos dalyviams tai unikali galimybė užmegzti verslo ryšius, išplėsti klientų ratą bei garsinti savo vardą. Verslininkė už finansinę paramą dėkoja Panevėžio rajono savivaldybei.

Dėmesys tik ekologiškiems produktams

Nuo 1926 m. Berlyne vykstanti „Žalioji savaitė“ pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų. Kasmet į šią parodą, susikrovę savo produkciją, keliauja Lietuvos maisto ir gėrimų gamintojai. Teisę dalyvauti šioje parodoje gali gauti tik tie gamintojai, kurie atitinka visus Žemės ūkio ministerijos pateiktus vertinimo kriterijus. Šiemet lankytojai Lietuvos ekspozicijoje rado ne tik duonos, bet ir įvairių medaus desertų, gaminamų mažosios bendrijos „Medaus magija“, taip pat galėjo paragauti ir UAB „Sadera“ tyrelių, pagamintų iš lietuviškų uogų.

Smalsiausieji galėjo savo akimis išvysti, kaip gimsta tradicinis lietuviškas šakotis – tokią galimybę suteikė L. Sadauskienės individuali konditerijos gaminių įmonė.

Akcinė bendrovė „Žemaitijos pienas“ pristatė ypatingo skonio sūrį „Džiugas“, saldų varškės užkandį „Magija“ ir plėšomas sūrio dešreles „Pik–Nik“. Ekologiškų sriubų, pieno gėrimų ir pieno paragauti siūlė akcinė bendrovė „AUGA group“.

Maža šeimos įmonė „Šušvės midus“ kvietė lankytojus paragauti pagal senąsias gamybos tradicijas gaminamo midaus. A. Udrienės individuali įmonė ekspozicijoje pristatė tradicinį kaimišką Jovarų alų, kurio išskirtinumą lemia unikali senovinė gamybos tradicija, tradicinės receptūros bei žaliavos.

Nertas puošybos detales bei tautines juostas parodoje pristatė tautodailininkė, sertifikuota tautinio paveldo amatininkė Ramutė Kraujalienė. Tautodailininkė, juvelyrė Danutė Tikužienė supažindino parodos lankytojus su sertifikuotais Lietuvos tautinio paveldo gintaro ir žalvario dirbiniais.

Tautinio paveldo ženklu pažymėtus lietuviškus kremus pristatė UAB „Evija ir partneriai“.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija pristatė poilsio ir keliavimo po Lietuvą galimybes, didelį dėmesį skiriant laisvalaikio praleidimui kaime bei vietinio maisto, tradicinių amatų ir ūkių lankymo populiarinimui.

Related Posts

Keisti šrifto dydė