Užverti

PRO MEMORIA. Alfredas Zigmantas (1956-2021)

Netekome iškilaus, ilgamečio uždarosios akcinės bendrovės „Stigma“ steigėjo ir vadovo Alfredo Zigmanto. Tai buvo puikus žmogus, kuris spinduliavo gėriu, darbštumu, supratingumu, turėjo aiškius ir visiems žinomus tikslus. Alfredo Zigmanto gyvenimo moto – paprastas: „Būk sąžiningas ir laikykis duoto žodžio“.

Alfredas Zigmantas gimė 1956 metais balandžio 25 dieną Panevėžyje ir šiemet ruošėsi sutikti 65-ąjį gimtadienį.

Visą gyvenimą Alfredas Zigmantas sukosi verslo ir pramonės srityje: 1976–1977 – Panevėžio valstybinės tiksliosios mechanikos gamyklos šaltkalvis; 1977–1978 – Panevėžio autoremonto gamyklos šaltkalvis; 1978–1987 – Panevėžio autobusų parko tiekėjas; 1987–1990 – kooperatyvo „Stigma“ pirmininkas; nuo 1990 – UAB „Stigma“ direktorius, o vėliau – generalinis direktorius.

Alfredas Zigmantas už nuopelnus Lietuvos ūkio gerovei 2019 metais apdovanotas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos sidabro ,,Darbo žvaigžde“, 2018 metais išrinktas Metų panevėžiečiu.

Alfredas Zigmantas buvo gerai žinomas verslo srityje, kuri susijusi su plastiko, gumos ir metalo gaminių gamyba Lietuvoje ir Europoje, o UAB „Stigma“ ne kartą buvo pripažinta smulkiojo ir vidutinio verslo konkurse „Gazelė“ kaip viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių, 3 kartus pelnė titulus „Lietuvos metų eksportuotojas“, pripažinta „Sėkmingai dirbanti įmonė 2019“.

2020 m. įmonė pripažinta geriausia Aukštaitijos regiono eksportuotoja ir jai bus įteiktas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos įsteigtas „Lietuvos eksporto prizas“.

Alfredas Zigmantas nuo 2006 metų – Pasvalio Rotary klubo narys, o 2011–2012 metais buvo Pasvalio Rotary klubo prezidentu.

Anapus iškeliavusio Alfredo Zigmanto gyvenimas siejamas ne tik su verslu, jis daug laiko skyrė senovinių automobilių kolekcionavimui, medžioklei, kelionėms. Tačiau ne viską spėjo atlikti, nors minčių ir idėjų turėjo daug. Viena jų – įsteigti Panevėžyje retro technikos muziejų. Jo sukauptoje kolekcijoje per tris dešimtis įvairios technikos, siekiančios net 1919-uosius.

Alfredas visada dėkojo žmonai Gilandai Marijai, dukrai Linai, sūnui Andriui ir anūkams Gabijai, Augustui, Jurgiui už supratingumą ir kantrybę, už darbų ir idėjų palaikymą, o su juo dirbusiems žmonėms – UAB „Stigma“ kolektyvui – už  jų darbštumą, atsakomybės jausmą, ryžtingumą.

Žmogus iškeliauja Anapilin, bet palieka Atmintį apie save: darbuose, prisiminimuose, daiktuose, fotografijose, jis tarsi keliauja kartu su mumis ir gyvena mūsų mintyse…

Related Posts

Keisti šrifto dydė