Užverti

Pirmasis ICARO projekto partnerių susitikimas Romoje

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja tarptautiniame projekte ICARO („Innovative qualifications for technological and organizational innovation in building sector – Inovatyvios kvalifikacijos statybų sektoriaus technologinėms ir organizacinėms inovacijoms“). Vasario 26-27 dienomis Romoje, FORMEDIL įstaigos biure vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas.  

Italijos statybų sektoriaus profesinį mokymą kuruojanti FORMEDIL yra projekto koordinatorius, projekto partneriai yra iš Ispanijos, Italijos, Lietuvos ir Belgijos: FLC Madrid, FLC Asturias, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Panevėžio PPAR, Alma Mather Studiorum Bolonijos universitetas, mokymo centras IIPLE iš Bolonijos, Europos architektų sąjunga iš Briuselio. Susitikimo metu buvo pristatytas pats projektas, jo etapai bei aptartos kiekvienam partneriui numatytos veiklos. Taip pat ICARO projekto partneriai pristatė kitus įgyvendinamus su statybų sektoriumi susijusius projektus: FLC Madrid pristatė projektus “Women can Build” ir “Construction Blueprint”, o IIPLE iš Bolonijos – TRANStoWORK projektą apie mokymąsi darbo vietose.

Statybų pramonės įmonėms trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, o dabartinė profesinio mokymo sistema ne visada gali studentams suteikti tokių įgūdžių, kurie tenkintų realius vis besikeičiančios darbo rinkos poreikius. Pagrindinės ICARO projekto veiklos skirtos sukurti bendrą “Statybvietės techniko” kvalifikaciją, kuri turėtų apimti inovatyvius universalius įgūdžius bei kompetencijas, ypač susijusias su efektyvaus energijos naudojimo ir skaitmenizacijos sritimis.

Projektas, truksiantis dvejus metus, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis per Erasmus+ programą Bendros profesinio rengimo ir mokymo kvalifikacijos.

Related Posts

Keisti šrifto dydė