Panevėžio personalo klubo narės susitiko su Lietuvoje viešinčiu, mokytoju – savanoriu iš Japonijos, Susumu Nakagawa. Japonų kalbos ir kultūros mokantis savanoris sutiko papasakoti apie darbo kultūrą ir santykius Japonijoje – šalyje, kurioje taip susipynusios senosios tradicijos, technologijos ir istorinės aplinkybės.

Kelis dešimtmečius ugniagesiu dirbęs S. Nakagawa tvirtina, kad Japonijos darbo rinkoje pokyčių yra. Naujoji karta stengiasi kurti kitokius verslo santykius, pagrįstus pasitikėjimu, tačiau vis dar išlieka veržlus ir įtemptas darbo ritmas – tiek versle, tiek asmeniniuose santykiuose vyrauja hierarchija, santūrumas. Individualizmas, asmeniniai norai nėra išsakomi garsiai, prisitaikymas prie grupėje vyraujančios nuomonės bei punktualumas yra vertybė.

Aplankęs Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Latviją, Estiją ir šeštą kartą atvykęs į Lietuvą, svečias žavi savo nuoširdumu ir pagarba tiek savo, tiek kitų šalių tradicijoms. Klubo narėms pasakojo, kad žinių demonstravimas apie Japonijos kultūrą, šioje šalyje, yra labai vertinamas, supažindino su pagrindinėmis frazėmis, maisto kultūra, pinigais, tradiciniu japonų drabužiu – kimono, kuris atspindi žmogaus šeiminę ir finansinę padėtį.

Panevėžio personalo klubo narės padėkojo už įsimintiną susitikimą, už gražų ir kilnų tikslą – „statomą taikos tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos“, kuris mums atveria kelią siekti žinių, tobulėti ir kitų šalių pavyzdžiu kurti atsakingą verslo kultūrą.

Keisti šrifto dydė