Užverti

Personalo vadovų klubas tęsia aktyvius nuotolinius susitikimus ir profesinį tobulėjimą

Panevėžio Personalo vadovų klubas tęsia aktyvius nuotolinius susitikimus ir profesinį tobulėjimą, aktyviai stebi bei vertina rinkos pokyčius. Tokio susitikimo metu šįkart PVK narės susipažino su „Agile“ principų taikymu personalo valdymo srityje.

„Agile“ – tai unikali mokymų programa paruošta pagal atrinktas „Scrum“, „Kanban“, „Lean“ technikas. Susitikime dalyvavęs ir programą pristatęs lektorius Karolis Mickevičius–Mėgelaitis akcentavo „Agile“ projektų valdymo esmę, pritaikomumą, supažindino kuo skiriasi „Agile“ nuo kitų projektų valdymo technikų bei suteikė trumpą praktinio išbandymo galimybę.

Kaip sako lektorius Karolis Mickevičius-Mėgelaitis, „Agile“ projektų valdymas – tai – ne rytoj, ne ŠIANDIEN. Tai – vakar. „Agile“ projektų valdymas nebėra pasaulinė naujovė ar tik programuotojų naudojama filosofija. Ji persmelkusi įvairias projektų valdymo sritis ir, netgi, daro įtaką organizacijų valdymo koncepcijoms. Agile filosofiją ir struktūrą būtina žinoti ne tik kiekvienam projektų valdymo specialistui, bet ir profesionaliems vadovams“, – sako lektorius.

Susitikimą moderavusi Saulė Kairienė, KTU administravimo vadovė, apibendrino, jog pranešimo metu tarsi akies krašteliu dirstelėta į „Agile“ filosofijos užkulisius, ji palyginta su tradiciniu projektų valdymo požiūriu, apžvelgtas „Agile“ projekto gyvavimo ciklas ir susipažinta su keletu praktinių metodų, kaip galima jį panaudoti personalo valdymo srityje, praktiškai pereiti visi penkis etapai – apšilimas, duomenų surinkimas, įžvalgų generavimas, sprendimų priėmimas, užbaigimas.

PVK narė Miglė Gruzdenė, restorano „Vasaris“ vadovė teigė, jog tokia metodika yra įdomi tuo, kad netikėtumai bei neatitikimai tarp biudžeto ir projekto vykdymo gali būti sumažinti šios technikos pagalba iki minimum. Logiška, tuo pačiu galima ir greičiau pastebėti svyravimus, nes po pirmojo etapo, jis yra testuojamas su klientu ir atliekami atitinkami korekciniai veiksmai. Manau, kad tai vertinga metodika ne tik didžiosioms, bet ir vidutinio dydžio verslo įmonėms ar viešojo sektoriaus įstaigoms, organizacijoms.

Related Posts

Keisti šrifto dydė