Užverti

Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ dalyvauja ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai

Dubajuje prasidėjusi ir pusę metų truksianti pasaulinė paroda „EXPO 2020“, tikimasi, taps didžiausiu ir labiausiai lauktu šių ir ateinančių metų tarptautiniu renginiu. Lietuvos paviljono koncepcija sukurta pagal Lietuvos pristatymo užsienyje strategijos pozicionavimo koncepciją Open for Co-creation (Atvira kurti kartu). Siekiama pristatyti Lietuvą kaip šiuolaikišką ir atvirą bendradarbiavimui šalį, išryškinant šalies ekonominį ir globalių sprendimų, keičiančių ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus, kūrimo potencialą.

Nors dėl visą pasaulį sukausčiusios neregėto masto COVID-19 pandemijos pasaulinė paroda per visą savo istoriją (EXPO parodos pasaulyje rengiamos jau 170 metų) pirmą kartą bendru joje dalyvaujančių valstybių sutarimu buvo atidėta metams, nesikeičia nei jos tema („Sujunkime pasaulį, kurkime ateitį“), nei anksčiau planuotas dalyvių skaičius (192 valstybės), nei pavadinimas – nors paroda prasidės 2021 metų spalį ir baigsis 2022 m. kovo 31 d., ji ir toliau vadinsis

„EXPO 2020“ parodoje dalyvauja ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai: bendrovės „Geld Baltic“ („SuperGarden“) ir „Glassremis“.

„Džiaugiamės, kad Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai savo gaminius pristato pasauliui, pasaulinėje rinkoje. Tikimės, kad dalyvavimas parodoje „EXPO 2020“ bus tikrai naudingas. Svarbiausia – tai ypatingas šansas užmegzti naujus bei plėtoti jau esamus bendradarbiavimo ryšius su užsienio šalių verslininkais“, – sako Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

„Pasaulinė paroda „EXPO 2020“ – tai ypatingas šansas Lietuvos įmonėms užmegzti naujus bei plėtoti jau esamus bendradarbiavimo ryšius su užsienio šalių verslininkais, su kuriais turės progą susitikti Dubajuje vyksiančiame verslo forume bei verslo susitikimuose. Kalbant vien apie Lietuvos verslo pasiekimus JAE rinkoje, turime kuo didžiuotis.

Pasaulinės parodos vyksta nuo 1851 m., nuolat vystosi ir keičiasi, bet iki pat mūsų laikų nepraranda svarbos. Savo reikšme ir populiarumu jos lyginamos su olimpinėmis žaidynėmis ir kitais svarbiausiais tarptautiniais renginiais. Dabar pasaulinės parodos rengiamos kas penkerius metus ir trunka šešis mėnesius.

Lietuva oficialiai EXPO parodose dalyvauja nuo 1937 m., o atgavusi nepriklausomybę nepraleido nė vienos ir iš viso yra dalyvavusi jau trylikoje EXPO parodų. Aštuoniose iš jų Lietuvos pristatymą organizavo Aplinkos ministerija.

Related Posts

Keisti šrifto dydė