Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo atidarytoje tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2018“ Panevėžio miesto savivaldybė kartu su partneriais pristato stendą  – Skaitmeninis miestas.

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas skaitmeninio stendo galimybes pristatė Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui, ūkio ministrui Virginijui Sinkevičiui, aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

„Panevėžys jau pernai pradėjo kurti naujos kartos urbanistinio planavimo įrankį, kuriuo iš formato 2D pereinama į 3D. Pradėjęs nuo „balto popieriaus lapo“ šiandien Panevėžys ko gero vienintelis Lietuvoje gali pasigirti turintis galimybę savo miesto atnaujinimo ir plėtros projektus  demonstruoti, analizuoti, vertinti pasitelkdamas atvaizdavimą realybės modelyje 3D“, – sako miesto meras R. Račkauskas.

Šiuo metu kaip tik perkeliami parengti ir rengiami Panevėžio miesto erdvių sutvarkymo projektų sprendiniai į šį modelį. Parodoje pristatoma dalis jų, modelio galimybės ir funkcionalumas. Šį modelį norintieji gali rasti ir internete adresu www.panevezys3d.lt.

Pirmą kartą architektūriniame konkurse Lietuvoje šis modelis, kaip pagalbinis įrankis vertinant architektūros kokybę ir sprendinius bus panaudotas ekspertų komisijai renkant geriausią Stasio Eidrigevičiaus menų centro Panevėžyje architektūrinį sprendimą.

Parodoje RESTA 2018 lankytojų patogumui šis modelis pristatomas interaktyviame multifunkciame stende su lietimui jautriu ekranu.

Keisti šrifto dydė