Šiandien Vitebske (Baltarusija) Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią šiaurės rytų Baltarusijoje esantis miestas tapo dar vienu Panevėžio miestu partneriu.

Sutartis pasirašyta Vitebske vykstančiame Lietuvos ir Baltarusijos verslo forume. Pasirašant sutartį dalyvavo ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas bei generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Tiek Panevėžio miesto meras R. Račkauskas, tiek Vitebslo vykdomojo komiteto pirmininkas Viktoras Nikolaikinas teigė, draugystė tarp miestų atneš naudą ne tik miesto verslininkams, menininkams, sportininkas, bet ir miestiečiams.

Pagal pasirašytą sutartį numatoma, jog Panevėžys ir Vitebskas plėtos ryšius ekonomikos, aplinkos apsaugos, sveikatos, švietimo, kultūros, mokslo technologijų, darbuotojų mokymo ir įgūdžių tobulinimo, turizmo, sporto ir kitose socialinio ir kultūrinio gyvenimo srityse.

Vitebskas – ketvirtas pagal dydį ir antras pagal įkūrimą Baltarusijos miestas. Čia gyvena apie 380 400 tūkst. gyventojų.

974 m. įkurtas Vitebskas nuo XIV a. priklausė LDK. Dabar tai pramonės, kultūros, mokslo centras.

Vitebskas taip pat laikomas Baltarusijos kultūros sostine, vadinamas antruoju Paryžium, kadangi čia gyveno ir kūrė nemažai įžymių dailininkų, menininkų: Markas Šagalas, Kazimiras Malevičius, Ilja Repinas ir kt. Vitebsko pasididžiavimas – M. Šagalo muziejus, festivaliai ir kultūriniai renginiai.

Keisti šrifto dydė