Šiandien Panevėžyje prasidėjo jau 23-ioji paroda „EXPO Aukštaitija 2018“. Visą savaitgalį „Cido“ arenoje vykstančioje parodoje galima pasidžiaugti Aukštaitijos regiono verslo laimėjimais, dalyvauti seminaruose, laimėti įvairių prizų ir stebėti panevėžiečių atlikėjų ir šokėjų pasirodymą.

Be to, parodos lankytojai galės pabendrauti su miesto vadovais ir aptarti su jais Panevėžio miesto problemas, aktualijas.

Paroda „EXPO Aukštaitija“ prasidėjo IQ forumu „Panevėžys 2018: laikas perjungti aukštesnę pavarą“. Forumą organizavo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) ir britų savaitraščio „The Economist“ partneris Lietuvoje žurnalas IQ, kartu su kviestiniais svečiais bei Panevėžio regiono verslininkais aptarė miesto ir regiono plėtros scenarijus, kitas aktualijas.

Kaip sakė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (Panevėžio PPAR) generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, paroda įtiks ne tik įvairių profesijų žmonėms, bet ir smalsiems panevėžiečiams: vaikams, jaunimui, visiems.

Šiemet paroda „EXPO Aukštaitija 2018“ jau dešimtą kartą vyksta „Cido“ arenoje, dalyvauja 150 dalyvių. Ekspozicija užima per 1 700 kvadratinių metrų parodinio ploto. Kasmet parodą aplanko daugiau kaip 30 tūkstančių lankytojų.

Panevėžio PPAR generalinio direktoriaus V. Matkevičiaus nuomone, paroda, be abejonės, yra svarbiausias, didžiausias ir populiariausias verslo renginys Aukštaitijos regione. Jį pagyvina linksma, išradinga koncertinė programa, aukcionai, varžybos, žinomų sportininkų pasirodymai.

Visą savaitgalį vyksiančioje parodoje „EXPO Aukštaitija 2018“ tradiciškai savo stendą turės ir Panevėžio miesto savivaldybė ir jame panevėžiečiai galės pabendrauti su miesto vadovais.

„Panevėžys atsinaujina. Keičiasi, kuria planus ir imasi konkrečių žingsnių jiems realizuoti. 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu ketiname įgyvendinti daug naujų projektų. Ne tik gerinti gatves ir jų apšvietimą, tvarkyti šaligatvius, plyteles, šiukšliadėžes ir pan. Norime, kad Panevėžys taptų visiškai kitoks: modernesnis, šiuolaikiškesnis, patogesnis. Šia vizija su bendruomene norime dalytis ir toliau. Sėkmingai išbandę ir sulaukę didelio susidomėjimo 515-ojo miesto gimtadienio šventėje, tęsime „EXPO Aukštaitija“ parodoje. Žengdami dar toliau – iki 2030-ųjų. Kviečiu visus ateiti į parodą ir būtinai apsilankyti mūsų stende. Pamatysite, kaip turėtų visiškai pasikeisti miesto prie Nevėžio veidas“, – sako administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Savivaldybė parodos lankytojus kviečia į improvizuotą 3D kino seansą. Patogiai įsitaisę ant sėdmaišių ar tiesiog stovėdami galėsite įvertinti būsimus miesto pokyčius. Išvysite, kaip atsinaujins autobusų stotis, Laisvės aikštė, Senvagė, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkai, J. Čerkeso-Besparnio sodyba, „Ekrano“ paplūdimys ir kt. Ne tik Savivaldybės, bet ir privačių investuotojų projektus.

Parodoje „EXPO Aukštaitija“ savo balsą už SAVO laukiamiausią, miestui reikalingiausią projektą galės atiduoti tie, kas nespėjo 515-ojo Panevėžio gimtadienio šventės dienomis.

Šiandien, pirmąją parodos dieną, pirmą kartą vyks ir Nacionalinio kraujo centro organizuojami Donorystės žymūnų ir nusipelniusių kraujo donorų apdovanojimai.

„Būk čia dėl kitų. Duok kraujo. Dalinkis gyvenimu“, – šis kvietimas visą vasarą skambėjo 51-aname Lietuvos mieste ir miestelyje, kur vyko kraujo donorystės turo per Lietuvą renginiai. Rugsėjo 21-ąją, penktadienį turo per Lietuvą renginys atkeliauja į Panevėžį, kur „Cido“ arenoje vyks uždarymo šventė“, – pasakojo NKC Panevėžio filialo donorų organizatorius D. Šniutė.

Apdovanojimai prasidės penktadienį, 16 val. Renginio metu Donorystės Žymūnų ir Nusipelniusių kraujo donorų pažymėjimai bus įteikti daugiau nei šimtui Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio ir Biržų apskričių aktyviausiems kraujo donorams.

Tris dienas „Cido“ arenoje vykstančioje parodoje ne tik bus galima pasidžiaugti Aukštaitijos regiono verslo laimėjimais, bet ir parodos lankytojus turėtų sudominti šeštadienį, rugsėjo 22-ąją, vyksiantis konkursas – kūrybos podiumas „Linažiedė 2018“, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.

Konkurso metu bus pristatyti iš lino audinio siūti kostiumai nuo folkloro iki modernizmo.

Pirmoji konkurso dalis prasidės šeštadienį 11.45 val., antroji – 13.15 val., o konkursą „Linažiedė 2018“ vainikuos apdovanojimai – 15.40 val.

Konkurso–kūrybos podiumo „Linažiedė 2018“ organizatorė, studijos „Grožio mozaika“ vadovė Laimutė Marija Jancevičienė pasidžiaugė, kad konkursas sudomino rūbų modeliuotojus, dizainerius.

„Dalyvių – per 100. Kolekcijų apie 15, o vienetinių modelių – 20. Visų rūbų modelių pagrindą sudaro linas, tik puošybai buvo galima panaudoti kitas medžiagas“, – aiškino L. M. Jancevičienė.

Parodos lankytojai taip pat galės stebėti Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių kolektyvų „Grandinėlė“, „Miestelėnai“, kapelos „Nevėžis“, šokių studijų „Šokių oazė“, „Aušrinė“, dainavimo studijų „Spalvinukai“, „Spalvotos natos“ pasirodymus. Beje, parodos dalyviams ir lankytojams koncertuos atlikėjai Mino, Jūratė Miliauskaitė, Gendrius Jakubėnas su „Melodica“, grupė „Filtered Tools“.

Šeštadienį 16.15 val. parodoje „EXPO Aukštaitija 2018“ bus gyvai transliuojama radijo stoties „Pulsas“ laida „Diena su Valdemaru“.

Parodos „EXPO Aukštaitija 2018“ programą rasite čia.

Keisti šrifto dydė