Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas šiandien Juozo Miltinio dramos teatre Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanojo pilietiškus visuomenininkus.

Apdovanojimai įteikti iškiliems 16 laureatų. Tarp jų net keturi panevėžiečiai: visuomenininkas Julius Beinortas, kraštotyrininkas Romas Kaunietis, kultūros veikėja Karolina Masiulytė-Paliulis ir kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis.

Be to, garsios rašytojos ir visuomenininkės G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais pasipuošė: už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą etninių kultūrų specialistė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, etnografas Algirdas Svidinskas; už filantropinę veiklą literatūrinių projektų kuratorė ir mecenatė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, verslininkas Ruslanas Linevas, senovinės technikos muziejaus įkūrėjas Justinas Stonys; už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Lina Šimkevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė Teresė Ūksienė; už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes LRT radijo vyresnioji muzikos redaktorė Jūratė Katinaitė, LRT kultūros laidų redakcijos vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė, literatūros almanacho „Varpai“ vyriausiasis redaktorius, rašytojas Leonas Peleckis-Kaktavičius, istorikė Aldona Vladislava Vasiliauskienė.

Tarnauti Lietuvai – būtina

Už filantropinę veiklą G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skirtas apdovanojimas nudžiugino K. Masiulytę-Paliulis.

„Rašytoja G. Petkevičaitė-Bitė susijusi su J. Masiulio knygynu. Manau, kad ji buvo pažįstama su mano seneliu Juozu Masiuliu – juk gyveno tuo pačiu laikmečiu. Todėl Bitė man labai artimas žmogus. Toks įvertinimas – didelė garbė. Kita vertus, tarnauti Lietuvai – atiduodant viską – būtina. Mūsų šalis turi atsistoti ant kojų, o mes turime padėti. Turime tarnauti Lietuvai“, – su jauduliu kalbėjo K. Masiulytė-Paliulis.

Apdovanojimo nusipelnė

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas didžiavosi J. Masiulio knygyno savininkei K. Masiulytei-Paliulis skirtu garbingu apdovanojimu:

„Karolina nusipelnė apdovanojimo. Natūralu, kad jai skirtas G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Visa Paliulių šeima yra nusipelniusi Panevėžiui ir visai Lietuvai. Išsaugotas šeimos verslas – knygynas, daug ką pasako apie šią puikią šeimą. Didžiuojamės Karolina ir sveikiname su pelnytai skirtu apdovanojimu“.

Didžiuojasi apdovanojimu

Kraštotyrininkas, keliasdešimties apie Lietuvos partizanus autorius R. Kaunietis naujienų portalui JP sakė, kad apdovanojimu didžiuojasi.

„Didžiuojuosi, kaip ir kitu apdovanojimu – ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Visi apdovanojimai – svarbus“, – santūrus buvo kraštotyrininkas.

Visuomenininkas, akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras J. Beinortas taip pat didžiavosi apdovanojimu.

„Tai labai svarbus apdovanojimas. Tarnauti savo šaliai – svarbu, o žinant, kokius darbus nuveikė Bitė, apdovanojimas tampa dar svaresnis“, – kalbėjo J. Beinortas.

Kraštotyrininkas A. Stalilionis portalui apdovanojimą vadino pilietišku.

„Rašytoja, visuomenininkė, filantropė G. Petkevičaitė-Bitė daugeliui gali būti pavyzdžiu. Jos gyvenimas mus – pavyzdys“, – teigė A. Stalilionis.

Dėkojo ir sveikino Panevėžio meras

„Džiaugiuosi matydamas Jus susirinkusius į iškilmingą medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremoniją. Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį simboliška ir prasminga prisiminti Bitę – rašytoją, filantropę, iškilią visuomenės ir politikos veikėją, palikusią gilų pėdsaką atsikuriančios demokratinės valstybės aušroje. Šiandien čia apdovanosime žmones, kurių darbai – tai gražus ir prasmingas jos veiklos tęsinys. Mielieji, Jūsų dėka Bitės puoselėtos idėjos ir vertybės gyvena toliau. Jūsų dėka kuriama ir rašoma šviesi šiandieninės Lietuvos istorija. Ačiū Jums. Sveikinu visus, kuriems netrukus bus įteikti apdovanojimai.  Sveikinu visus čia susirinkusius ir linkiu gražaus renginio“, – sveikindamas laureatus sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Keisti šrifto dydė