Užverti

Panevėžyje atidaryta nauja tyrimų laboratorija: investicijos siekia 870 tūkst. eurų

Šiandien Panevėžyje, bendrovės „Bioenergy LT“ patalpose, atidaryta nauja bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratorija.

Panevėžyje įsikūrusi, pagal gamybos pajėgumus didžiausia Šiaurės Europoje inovatyvių biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti žemės ūkiui skirtus mikrobiologinius produktus, į gamybinių pajėgumų didinimą bei naują Bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratoriją investavo beveik 870 tūkst. eurų.

„Džiaugiuosi šiandien galėdamas pasveikinti įmonę naujos laboratorijos atidarymo proga. Panevėžiui tvirtai žengiant pasirinkta strategine Pramonė 4.0 kryptimi ir siekiant stiprinti kompetencijas šioje srityje, Jūsų įmonės plėtra yra dar vienas akivaizdus pavyzdys, kad Panevėžys turi potencialo augti kaip aukštos pridėtinės vertės produktus kuriančių įmonių miestas. Jūsų įmonė jau dabar yra žinoma kaip veržlus, patikimas verslas“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Naujos laboratorijos atidaryme dalyvavęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė, kad Rūmų nariai vis dažniau investuoja Panevėžyje. „Džiaugiuosi, kad bendrovė „Bioenergy LT“ jau beveik dešimt metų yra Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė. Ir dar labiau džiaugiuosi, kad tokio dydžio investicijos lieka Panevėžyje. Tikiu, kad tik stiprėsite, tad linkiu pačios didžiausios sėkmės“, – kalbėjo S. Galiūnas.

Pasak bendrovės „Bioenergy LT“ direktoriaus Mariaus Vyšniausko, procesas nuo laboratorijos sukūrimo idėjos iki pilno projekto išpildymo truko 9 mėnesius. „Nuo pat įmonės įkūrimo esančioje laboratorijoje nuolat atnaujinama moderni laboratorinė įranga leidžia atlikti kokybiškus mokslinius tyrimus, tačiau poreikis investuoti ir įrengti dar vieną laboratoriją naujų produktų kūrimui ir jau esamų tobulinimui atsirado išaugus įmonei, plečiantis eksporto rinkoms, didėjant gaminamų produktų paklausai“, – teigė M. Vyšniauskas.

Naujoji laboratorija užima 150 kv. metrų. Joje daugiausiai planuojama atlikti fermentacijos procesų kūrimo ir optimizavimo bei molekulinius tyrimus. Numatoma, kad šioje laboratorijoje dirbs 12 žmonių.

„Gerai, kad kuriant Bioprocesų ir biokontrolės tyrimų laboratoriją, susidūrėme tik su įrangos įsigijimo klausimais. Dažniausiai pasitaikanti bėda – patyrusių mikrobiologų ir biotechnologų poreikis. Bioenergy LT didžiuojasi savo kompetentinga komanda. Tikimasi, kad darbuotojams suteiktos sąlygos ir įsigyta įranga dar labiau pagerins atliekamus naujų produktų kūrimo procesus. Didžiausias mūsų konkurencinis pranašumas – vis daugiau tyrimų galime atlikti patys savo laboratorijoje, o tai užtikrina efektyvumą ir laiko planavimą“,- teigė „Bioenergy LT“ mokslinio padalinio vadovas Audrius Gegeckas.

Įmonės „Bioenergy LT“  mokslininkai bendradarbiauja su JAV, Kanados, Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Lenkijos institutais ir mokslinėmis laboratorijomis, kuriose tiriami ne tik sukurti produktai, bet ir atliekami jų bandymai realiomis aplinkos sąlygomis. Laboratorija planuoja per artimiausius metus sukurti net kelis biokontrolei skirtus biologinius produktus.

Related Posts

Keisti šrifto dydė