Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko susitikimas su Seimo nariu Bronislovu Mateliu, Panevėžio miesto savivaldybės, Vyriausybės atstovais. Susitikimo metu aptarti komunalinių atliekų išvežimo mieste juridiniams asmenims tvarkos.

Verslininkai išreiškė nepasitenkinimą, kad pagal naują dvinarę metodiką apskaičiuotose sąskaitose mokestis už šiukšles kai kurioms bendrovėms išaugo keliolika ar net keliasdešimt kartų. Taip atsitiko bendrovėms, valdančioms didelius nekilnojamojo turto plotus, už kuriuos apskaičiuota pastovioji dvinario atliekų mokesčio dalis. Apmokestintos ir nenaudojamos patalpos, kuriose atliekos nesikaupia.

Pavyzdžiui, „Panevėžio Aurida“ turi per 80 tūkst. kv. m patalpų, tačiau naudoja tik ketvirtadalį jų. Pernai įmonė už atliekų išvežimą sumokėjo beveik 600 eurų, šiemet skaičiuoja sumokėsianti daugiau kaip 40 tūkst. eurų, jei atliekų išvežtų tiek pat, kiek praėjusiais metais.

Verslininkai prašo nežlugdyti įmonių – peržiūrėti esamą tvarką ir ieškoti protingo sprendimo. Jie norėtų mokėti už faktinį išvežtų atliekų kiekį. Susitikime dalyvavusi Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Kristina Nakutytė patikino, kad teisės aktuose tokia galimybė numatyta. Panevėžio savivaldybės administracijos atstovai buvo kitos nuomonės.

Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius sakė, kad problema, jog komunalinių atliekų tvarkymo kainodaros modelis nėra aiškiai reglamentuotas. Tad kiekvienoje savivaldybėje galioja vis kitokia tvarka. Jo teigimu, verslininkai viliasi, kad Aplinkos ministerijos kartu su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija parengtos atliekų tvarkymo pataisos įneš daugiau aiškumo ir racionalumo.

Keisti šrifto dydė