Bendrovė „Panevėžio stiklas“ iš esmės atsinaujino: nuo rugpjūčio vidurio stiklo masę lydo naujoje krosnyje, kuri pakeitė nebetinkamą naudoti senąją. 8,2 mln. eurų investicija leis įmonei reikšmingai sumažinti produkcijos savikainą – dabar stiklo žaliavai išlydyti reikia du kartus mažiau dujų ir elektros nei anksčiau, rašo „Verslo žinios“. Įmonė planuoja, kad projektas atsipirks per 5-7 m.

Kaip „Verslo žinioms“ sakė „Panevėžio stiklo“ valdybos pirmininkas Aivaras Sirusas, senoji krosnis buvo visiškai susidėvėjusi ir, norint tęsti gamybą, ją pakeisti buvo būtina.

Naująją lydymo krosnį „Panevėžio stiklas“ turėtų naudoti ateinančius 15 metų.

Investicijų ekonominė nauda akivaizdi: krosnis gerokai efektyvesnė ir našesnė nei senoji, todėl leis reikšmingai sumažinti „Panevėžio stiklo“ produkcijos savikainą.

Pasak A. Siruso, investicijos į atsinaujinimą turėtų atsipirkti per 5–7 m., o konkretus terminas priklausys ir nuo ekonominės padėties rinkose.

Jo teigimu, pernai išlipęs iš nuostolių „Panevėžio stiklas“ planuoja pelningai baigti ir šiuos metus. 2016 m. įmonės pardavimo pajamos siekė 13 mln. eurų, panašių rezultatų tikimasi ir šiemet.

Keisti šrifto dydė