Užverti

Panevėžio statybos trestas įrenginėja saulės jėgainę

Panevėžio statybos trestas pradėjo statyti 200 kW saulės jėgainę, kurią sumontuos Tinklų g. 7, Panevėžyje. Saulės elektrinė bus įrengta ant gamybinio pastato stogo.

Planuojama, kad sumontuota saulės jėgainė pagamins apie 190 tūkst. kWh elektros energijos per metus, tai sudarys apie 30 proc. visos gamybinės bazės sunaudojamos elektros energijos. Eksploatacijos pradžia numatoma birželio mėn.

„Prisidėdami prie socialiai atsakingos ir tvarios aplinkos ir mūsų įmonės reputacijos kūrimo, trečius metus naudojame žaliąją energiją, kuri 100 proc. gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių. Įvertinę įmonės gamybinius poreikius statome  saulės jėgainę, kurios pagamintą energiją patys ir vartosime“, – sako įmonės generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

„Turime išmokti gyventi nedarydami nepataisomos žalos žemei ir gamtai, kad negautume smūgio atgal dėl mūsų pačių neprotingo elgesio. Matome, kad dėl didėjančios oro taršos, anglies dvideginio koncentracijos susidaro šiltnamio efektas, šyla pasaulinis klimatas ir vandenynai, o tai lemia stiprėjančius ir didelės niokojamosios jėgos uraganus bei kitas nelaimes. Tai problemos, kurias turėsime ateityje spręsti, o atsinaujinanti energetika yra tų sprendimų dalis“, – pastebi įmonės vadovas.

Investicijų suma siekia beveik 165 tūkst. eurų. Planuojama, kad jėgainė atsipirks per 7 metus.

Related Posts

Keisti šrifto dydė