Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) surengė tradicinį verslo forumą-kontaktų vakarą. Šįsyk jis vyko Bistrampolio dvare.

Kaip ir įprasta, vakaro pradžioje buvo pasveikinti nauji Panevėžio PPAR nariai.

Vakaro metu įdomiai diskutuota su dr. Nerijumi Mačiuliu, pristatytas nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“ bei degustuota Bistrampolio dvaro virtuvės specialiai vakarui paruošti patiekalai.

Į ekonominę duobę nekrisime

Pirmoje kontaktų vakaro-verslo forumo dalyje dr. N. Mačiulis (AB „Swedbank“) rūmų nariai ne tik įdėmiai išklausė ekonomisto temos „Pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalga“, bet ir aktyviai įsitraukė į diskusiją.

Pasak N. Mačiulio, po praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti iki 3,2 procento.

„Tačiau, nors augimo tempai ir sulėtės, jis išliks pakankamas, kad skatintų atlyginimų augimą bei nedarbo ir socialinės atskirties mažėjimą. Galiu nuraminti, kad tokios ekonominės „duobės“, kokioje buvome 2008-2009 metais, Lietuva nepatirs. Juolab, kad užsakymai auga ir gamybiniai lūkesčiai gerėja. Be to, 2017 metais įsibėgėję daugelio pasaulio šalių, tame tarpe ir Euro zonos, ekonomikos augimas neblėsta ir šiais metais“, – energingai kalbėjo „Swedbank“ ekonomistas.

Darbo jėgos trūkumas

Lektorius dr. N. Mačiulis teigė, kad svarbiausių lietuviškų prekių eksporto rinkos augimas turėtų išlikti panašus kaip ir pernai.

„Šis ciklinis pakilimas gali neužsitęsti – ekonomistai 2019 metais įžvelgia keletą veiksnių, dėl kurių beveik visų didžiųjų išsivysčiusių ir besivystančių pasaulio ekonomikų augimas gali lėtėti. Jau kitais metais augimą lėtinti gali pradėti darbo jėgos trūkumas, didėsianti infliacija bei, tikėtina, kilsiančios palūkanos, taip pat aukštas įsiskolinimo lygis bei į lubas besiremiantys lūkesčiai. Nors pasaulio ekonomika grakščiai plaukia ant bangos ir greičiausiai seklumų išvengs, tačiau nemalonaus scenarijaus rizika išlieka nemaža. Nerimą finansų rinkoje įtakoja karai. Tiek karai prekyboje, tiek kariniai konfliktai“, – kalbėjo N. Mačiulis.

NT „burbulas“ nesipučia

Anot „Swedbank“ ekonomisto, nerimauti dėl nekilnojamojo turto (NT) kainų staigaus kilimo arba kritimo nėra pagrindo.

„Burbulo“, koks buvo 2007 metais su NT – nebus, nebus ir „dugno“, koks buvo pasiektas 2010 metai. Naujas NT „burbulas“ nesipučia. Beje, reikia pastebėti, kad į darbo rinką įsilieja ir NT perka 25-34 metų amžiaus lietuvaičiai. Džiugina dar vienas faktas – emigracija mažės, o imigracija didės. 2017 metais į Lietuvą grįžo apie 10 tūkst. lietuvių“, – prognozavo dr. N. Mačiulis ir papasakojo apie bitkoinų valiutą: „Naujajai žmonijos valiutai reikia vis daugiau elektros energijos. Kriptovaliutos kūrimo procesas – jau įgijo tokį mastą, kad ekspertai rimtai prabilo apie jo keliamą grėsmę ekologijai. Skaitmeninių pinigų emisijai ir transakcijų patvirtinimui reikia vis daugiau elektros energijos, o tai kvepia ekologine katastrofa. Be to, reikia pasakyti, kad kriptovaliutos kursas krinta.“

Fotoprojekto pristatymas

Be ekonomisto dr. N. Mačiulio įžvalgų, kontaktų vakare pristatytas nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“, kuris yra Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo programos dalis.

Projektą pristatė aktorius, renginių vedėjas ir projekto ambasadorius Gintaras Mikalauskas ir fotoprojekto idėjo autorius ir prodiuseris Gytis Daugėla.

Šio projekto metu rengiamo reprezentacinio  mūsų šalies fotoalbumo  tikslas – užfiksuoti istorinį momentą. Kokie Lietuva ir mes esame šiandien, kai peržengiame pirmojo mūsų atkurtos valstybės šimtmečio slenkstį? Įspūdingos apimties, iki 1000 unikalių fotografijų albume bus užfiksuotos šiuo metu Lietuvoje aktyviai kuriančios, dirbančios, atrandančios bei valstybiškai ar pilietiškai reikšmingas pareigas atliekančios bei kitaip mūsų šalies veidą formuojančios asmenybės.

Kontaktų vakaras baigėsi išskirtiniais Bistrampolio dvaro virtuvės paruoštais patiekalais. Panevėžio PPAR nariai ir svečiai mėgavosi naujais ir dar nepatirtais skoniais.

Keisti šrifto dydė