Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai susitiko su diplomatu Vygaudu Ušacku. Akcinėje bendrovėje „Lietkabelis“ vykusiame susitikime diskutuota ne tik apie regioninę politiką, verslą. Panevėžio PPAR nariai su užsienio politikos ekspertu aptarė ir svarbiausius šiandieninius įvykius tarptautinėje politikoje.

Vygaudas Ušackas – teisininkas, diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras, „Misija Sibiras“ iniciatorius, dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Vašingtone ir Londone, vėliau Europos Sąjungos (ES) ambasadoriumi Afganistane, baigęs tarnybą ES diplomatinėje misijoje Maskvoje tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) Europos instituto direktoriumi.

Bendrovės „Lietkabelis“ vadovas bei Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė galimybe susipažinti ir aptarti svarbiausias politines, verslo aktualijas su Panevėžyje viešėjusiu diplomatu.

„Susitikime su V. Ušacku diskutavome itin svarbiomis Lietuvai temomis. Daug diskusijų sukėlė šiuo metu valstybės vykdoma regioninė politika. Vienbalsiai sutinkame, kad reikia stiprinti regionų centrus, ne tik sostinę. Taip pat turime palaikyti ir smulkųjį verslą, sudaryti smulkaus verslo atstovams dar geresnes sąlygas“, teigė S. Gailiūnas.

Susitikime su diplomatu V. Ušacku Panevėžio PPAR nariai diskutavo ir mokestinės politikos klausimais, aptarė svarbiausius ir opiausius verslininkams klausimus.

V. Ušackas akcentavo, jog svarbu stiprinti Lietuvos regionus. „Panevėžyje nusprendęs gyventi žmogus turi gauti tokias pat paslaugas ligoninėje, mokykloje ir kt., kaip Vilniuje ar Kaune. Reikia labiau skatinti vietines iniciatyvas, padėti joms valstybės ir ES parama. Realiais finansais, o ne mokymais ar suoleliais parkuose. Ne mažiau svarbu gerinti susisiekimą tarp miestų. Panevėžys, Telšiai, Tauragė, Skuodas ir dar daug miestų turi didžiulį potencialą. Tereikia išminties ir gebėjimų jį atskleisti“, – įsitikinęs diplomatas.

Keisti šrifto dydė