Užverti

Panevėžio mokslininkai pradeda bendradarbiavimą su danais – kartu įgyvendins dirbtinio intelekto ir robotikos projektus

Panevėžyje viešėjo Šiaurės Danijos universitetinio koledžo (UCN, angl. University College of Northern Denmark) delegacija. Vizito tikslas – aptarti bendradarbiavimo galimybes su Panevėžio mechatronikos centro mokslininkų komanda.

Svečiai iš Danijos – dr. Mehmed Sertug Basar ir Jens Henrik Nielsen – savo institucijoje atsakingi už automatizavimo, energetikos ir aplinkosaugos programų tyrimus. Į Panevėžį jie atvyko pagal Erasmus+ programą, skatinančią tarptautinį mokslo institucijų bendradarbiavimą. Panevėžiečiai su jais jau sutarė dėl dviejų konkrečių projektų: dirbtinio intelekto pagrindu veikiančios energijos taupymo sistemos vystymo ir žemės ūkio roboto kūrimo. Dabar partneriai ketina drauge pildyti paraiškas dėl projektų finansavimo tarptautiniams žaliosios energetikos vystymą skatinantiems fondam.

„Pirmajam projektui pradžią jau turime, nes algoritmą šilumos energijai taupyti pradėjome kurti dar pernai. Šildymo sezono metu jis buvo išbandytas Panevėžio kolegijoje ir „Minties“ gimnazijoje. Tuo tarpu antrasis projektas yra danų ir brazilų iniciatyva, prie kurios prisijungsime mes ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, – sako Mechatronikos centro direktorius Donatas Pelenis. – Vizito metu aptartos ir projektų idėjos debesų kompiuterijos, mašininio mokymosi, nulinės klaidos gamybos (angl. zero defect manufacturing) srityse, tačiau kol kas tai lieka planais ateičiai.“

Vizito Panevėžyje metu svečiai išsamiai supažindinti su miesto mokslo ir technologijų infrastruktūra. Jiems aprodyta Mechatronikos centro mikro ir nano technologijų laboratorija, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto robotikos laboratorija, Panevėžio kolegija, Profesinio rengimo centras, neseniai duris atvėręs didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“.

Svečiams taip pat pristatyta „Industry 4 Panevėžys“ iniciatyva, aprodyta išmaniuosius šildytuvus gaminanti įmonė „Adax“ bei unikalias elektrotechnines sistemas laivas ir pramonei gaminantis „Rifas“.

Related Posts

Keisti šrifto dydė