Gerbiami Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai,

Kai jūsų šauni verslo bendruomenė, pernai pažymėjusi veiklos 25-metį, rugsėjo 22-24 d. pristatys miesto visuomenei ir svečiams savo pasiekimus parodoje „EXPO Aukštaitija 2017“, tarp lankytojų greičiausiai nebus tų, kuriais jau 25 metus rūpinasi Panevėžio agentūra „SOS vaikai“. Stovinčiuosius ant žemiausių A. Maslow poreikių piramidės laiptelių ir tuos, kurie jau yra pasiekę savirealizacijos aukštumas versle, skiria daugiau nei matosi plika akimi, nors vieni gyvena visai šalia kitų.

Besilankančius organizacijos įkurtuose Šeimos namuose vienišus senelius ir kitus bedalius sutinka geraširdės savanorės virėjos kasdien sočius pietus ruošiančios 60-čiai žmonių. Tarp jų yra ir būrelis sumuštų ar psichologiškai traumuotų moterų su mažais vaikais. Tiems, kam šiandien yra svarbiausia nors kartą per dieną gauti šilto maisto arba gauti stogą virš galvos bei apsaugoti save ir vaikus nuo smurtaujančio sutuoktinio, sulaukti psichologinės, medicininės pagalbos ar gauti darbo, vargu ar egzistuoja kiti prioritetai ar poreikiai.

Tai, kad Panevėžio agentūra „SOS vaikai“ jau 25 metus teikia visokeriopą paramą šeimoms – nuo vaikų užimtumo ir maitinimo savo Vaikų dienos centre iki teisinės ir psichologinės pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims visoje Panevėžio apskrityje, nuo Paramos šeimai tarnybos, dalinančios maisto produktus, rūbus, avalynę vargingai gyvenantiems žmonėms, iki nukentėjusių moterų apgyvendinimo Moterų krizių centre – yra ne tik pasiaukojančių Šeimos namų darbuotojų ir savanorių nuopelnas. Visus tuos metus Šeimos namų veiklą rėmė ir teberemia verslo įmonės ir juose dirbantys geros valios žmonės. Dauguma jų aukoja maisto produktus, kartais medieną Šeimos namų apkūrenimui ar padeda atlikti kai kuriuos smulkaus remonto darbus, viena kita paremia finansiškai ir tuomet daug efektyviau galime spręsti įvairias veiklos eigoje iškylančias situacijas, tokias kaip elektros instaliacijos, ventiliacijos sistemos, automobilio gedimus ar bendrą veiklos finansavimą.

Už visą šią pagalbą esame labai labai dėkingi. Norime paminėti geru žodžiu bent dalį verslo įmonių, kurios mums padėjo teikti nepertraukiamą pagalbą ir paramą savo globotiniams: VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras, AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Panevėžio pienas“, UAB „Baltic Bakery Group“, UAB „Alvas ir Ko“, UAB „Panevėžio gatvės“, UAB „Vestey Foods Baltics“, ŽŪB „Dembavos šiltnamiai“,  UAB „Jaukurai“, UAB „Tavijuta“, AB „Panevėžio keliai“, AB „Panevėžio energija“, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, Ind. R.Kielos įmonė „Širšė“, UAB „Dagemos konditerija“, UAB „Stigma“, UAB „Serpantinas“, UAB „AQ Wiring Systems“ darbuotojai, UAB „PKC Group“ darbuotojai, grožio namai „TinaRosi“ ir kt.

Labai džiaugiamės, kad mes, nevyriausybinė organizacija Panevėžio agentūra „SOS vaikai“, ir Panevėžio verslo įmonės esame bendraminčiai ir savo bendra veikla stipriname savo bendruomenę suprasdami, kad tik mes patys turime ir galime dirbti kartu siekdami padėti savo mažiau sėkmingiems bendrapiliečiams. Norėtųsi, kad šis bendradarbiavimas taptų mažiau atsitiktiniu, geriau sustyguotu ilgalaikiu bendradarbiavimu.

Rugsėjo 21 d. Panevėžio agentūra „SOS vaikai“ švęs savo 25-metį. Deja, apžvelgdami savo darbus turime konstatuoti, kad skurdo ir smurto bendruomenėje nemažėja. Priešingai, vis daugiau žmonių reikia mūsų ir jūsų pagalbos. Todėl norime pakviesti jus visus prisidėti čia ir dabar prie gerų darbų įgyvendinimo.

Jūsų gerumo ženklų kaip stebuklo laukia daug žmonių, kurie glaudžiasi Šeimos namuose. Mes gi esame pasiryžę jūsų teikiamą paramą paversti reikalingomis paslaugomis, maistu, nakvyne ir globa nuo smurto nukentėjusioms moterims ir vaikams, kurių vienu metu Šeimos namuose glaudžiasi apie 15-17 asmenų; 25-iems ir daugiau neturtingų šeimų vaikams, kurie čia ruošia pamokas, žaidžia, sportuoja, vyksta į nemokamas ekskursijas, stovyklauja, gauna pietus ir pavakarius mūsų išlaikomoje labdaringoje valgykloje; vis didėjančiam skaičiui vienišų, neįgalių ar kitaip nuskriaustų žmonių, ateinančių sušilti ir suvalgyti pietus į šią valgyklą. Tad padėkime šiems žmonėms patenkinti jų pagrindinius poreikius, kad jie galėtų tvirčiau jaustis ir siekti didesnių tikslų gyvenime žinodami, kad jiems šiame kelyje iš skurdo ir smurto bedugnės bus visada ištiesta pagalbos ranka – jūsų ir mūsų.

Lauksime jūsų Šeimos namuose, Rožių g. 19, Panevėžyje. Finansinę paramą galima pervesti į mūsų banko sąskaitą Nr. LT04 4010 0412 0003 2221, esančią AB DNB Banke, banko kodas 40100. Gavėjas: Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius (mūsų oficialus pavadinimas). Su mumis dėl konkrečios pagalbos galima susisiekti telefonu (8-699) 86866. Mūsų el. paštas: paramosnamai@gmail.com.

Darykime gerus darbus kartu!

Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ bendruomenės vardu vadovė Irma Zabulionytė.

Keisti šrifto dydė