Užverti

Naujus mokslo metus Panevėžio profesinio mokymosi įstaigose pradės daugiau moksleivių

Į profesines mokyklas šiemet priimta 18 tūkst. moksleivių – aštuoniais šimtais daugiau nei pernai, trečiadienį pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Bendrajame priėmime šiemet sutartis su profesinėmis mokyklomis sudarė 17 965 asmenų, pernai jų buvo 17 157.

Tarp įstojusiųjų – 6,4 tūkst. moksleivių, dar neturinčių vidurinio išsilavinimo, bei beveik 11,6 tūkst. jau baigusiųjų dvylika klasių.

Pasidžiaugė sudarę daugiau sutarčių

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius Tautvydas Anilionis pasidžiaugė, kad šiais mokslo metais sudarė kur kas daugiau sutarčių nei praėjusiais mokslo metais.

„Priėmimas vyko kur kas geriau ir jau turime sudarę 150 sutarčių. Ir toliau lieka populiariausios dvi profesijos: virėjo modulinė profesinio mokymo programa ir informacinės technologijos. Stoja jau turintys brandos atestatus ir baigę 10 klasių“, – teigė profesinio rengimo centro vadovas ir pridūrė:

„Manau, kad sutarčių bus sudaryta dar daugiau, nes Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) rugsėjo mėnesį pratęsė dokumentų priėmimą į profesinio mokymo įstaigas.“

Džiaugiasi jaunimo pasirinkimu

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmu prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė, kad profesinį mokymą renkasi vis daugiau jaunuolių.

„Džiugu, kai jaunimams renkasi mokytis tų profesijų, kurios jiems atrodo patrauklios ir kur jie mato daugiausia galimybių realizuoti save. Baigęs profesinę mokyklą moksleiviai gali turėti net daugiau galimybių, nei baigęs gimnaziją, mat čia gali įgyti ir vidurinį išsilavinimą, ir profesiją“, – sako S. Gailiūnas.

Skaičiai Lietuvoje

Visoje Lietuvoje daugiausia sutarčių sudaryta Inžinerijos ir inžinerinių profesijų (4 227), Paslaugų asmenims (3 472) bei Architektūros ir statybos (2 111) švietimo sričių mokymo programose.

Daugiausiai, 1 570 moksleivių, tiek neturinčių vidurinio išsilavinimo, tiek jį jau įgijusių, sulauks Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (KMPMC), Šiaulių profesinio rengimo centre mokysis 908, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre – 901, Marijampolės profesinio rengimo centras sulauks 796, Kauno technikos profesinio mokymo centras – 780 moksleivių.

Tarp jau įgijusiųjų vidurinį išsilavinimą, populiariausios buvo Paramediko ir Higieninės kosmetikos kosmetiko programos KMPMC – jas rinkosi atitinkamai 205 ir 149 moksleiviai. Dar 130 asmenų, jau baigusiųjų mokyklas, rinkosi slaugytojo profesiją Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre.

Norintys mokytis profesinio mokymo įstaigose dar galės dalyvauti lapkričio 11 – gruodžio 11 vyksiančiame papildomame priėmime.

Related Posts

Keisti šrifto dydė