Užverti

Metų gaminio Aukso medaliai atiteko ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams

Šiandien 25-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojai. 25-ame jubiliejiniame konkurse apdovanojimams buvo nominuotos 53 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės įmonės – sulaukta 43 paraiškų. 

Didelis eksporto potencialas

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 61 aukso ir 10 sidabro medalių. Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, įmonių pasiekimai Lietuvoje ir pasaulyje net ir tokiu sudėtingu laikotarpiu rodo, kad iššūkius galėsime įveikti naudodamiesi savo inovatyvumu.

„Įmonių pasiekimai rodo, kad turime didelį eksporto potencialą. Jie neša svarbią žinią – nors esame maži, esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės gaminius ir paslaugas, kurie yra pripažįstami ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis – ne tik istorija ir turtinga valstybes praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar”, – teigia V. Janulevičius.

Tarp geriausių – ir panevėžiečiai

Tarp apdovanotųjų – ir Panevėžio įmonės. Aukso medalį maisto pramonės srityje gavo įmonės UAB „Povydė“ tortas „Vasaris“. Jis ypatingas savo skoniu ir receptūra. Pastarąją susapnavo įmonės gamybos vadovė, o ryte, atėjusi į darbą, padarė iš sapno gaminį.

„Skoniai tiek suderėjo savyje, kad tortas populiarumu išsiskiria iki šių dienų, nors gaminys sukurtas 2007 m. Jo pardavimai didesni už kitus net 20 kartų“, – tikino UAB „Povydė“ atstovė Miglė Gruzdenė.

„Per tiek metų galima drąsiai teigti, kad gaminys – jau laiko patikrintas ir ištobulintas iki tobulybės“, – pridūrė ji.

Pasiteiravus, kokios emocijos užplūdo gavus tokį įvertinimą, ji atskleidė, kad tikrosios emocijos pasirodys tik grįžus pas kolektyvą ir jiems įteikus medalį. „Tai viso kolektyvo nuopelnas. Medalį būtent jiems ir vešiu, nes tai – komandinio darbo rezultatas. Aišku, džiaugiuosi, kad tortas buvo įvertintas šalies mastu ir dar gavo auksą, kas yra aukščiausias įvertinimas. Tai įkvepia kurti ir toliau“, – atviravo M. Gruzdenė.

Taip pat aukso medalius gavo AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Panevėžio  pienas“ už grietininius ledus „Pasaka“ su maskarponės sūriu ir vyšnių įdaru belgiškame pieniniame šokolade su vyšnių gabaliukais bei AB „Panevėžio statybos trestas“ už Kauno kogeneracinės jėgainės objektą.

AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Panevėžio  pienas“ pasidabino ir sidabro medaliu už varškės sūrelį „Pasaka“ su sūrios karamelės įdaru karameliniame glaiste su kepintais migdolais.

Skatina rinktis lietuvišką produktą

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

„Aš noriu pasidžiaugti, kad nepaisant iššūkių, kuriuos patyrėme per pastaruosius kelerius metus, Lietuvoje pradėjo keistis požiūris į verslą: mes matome, kad jūs sukuriate darbo vietas, jūs pasiūlote prekes ir paslaugas, kurios parduodamos visame pasaulyje, jūs mokate mokesčius ir išlaikote valstybės institucijas“, – sakė įmones sveikinusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Related Posts

Keisti šrifto dydė