Užverti

„Lietuvos eksporto prizas“ – bendrovei „Stigma“

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija paskelbė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“ ir „Lietuvos metų verslininkės“ apdovanojimų laimėtojus. Konkursas parodė, kad nepaisant pandemijos nulemtų iššūkių, per pastaruosius metus, Lietuvos verslas drąsiai ieškojo naujų rinkų, investavo į su automatizavimu bei tvarumu susijusius sprendimus.

„Lietuvos eksporto prizas“ šiemet tradiciškai bus įteiktas 5 įmonėms iš skirtingų šalies regionų.

Vilniaus regione geriausia eksportuotoja pripažinta pieno produktų gamintoja UAB „Varėnos pienelis“. Bendrovės pajamos pernai augo 16 proc. iki 15,9 mln. EUR, o eksportas – net 56 proc. iki 6,2 mln. EUR. Didelę dalį pastarojo prieaugio lėmė bendrovės atvertos naujos eksporto rinkos – Švedija, Danija, Kroatija ir Slovėnija.

Kauno regione geriausia eksportuotoja pripažinta katerių gamintoja UAB „Marex Boats“, eksportą auginusi 54 proc. iki 26,7 mln. EUR. Eksportas bendrovės pardavimuose šiuo metu sudaro beveik 99 proc. Bendrovė savo atstovų tinklą pastaraisiais metais išplėtė už Europos ribų – į tokias rinkas kaip Australija, N. Zelandija ar Korėja. „Marex“ pati kuria įvairias technologines naujoves, tokias kaip unikali tento uždengimo sistema, taip pat artimiausiu metu ruošiasi pristatyti naują katerio modelį „Marex 330 Scandinavia“.

Klaipėdos rūmų „Lietuvos eksporto prizas“ skirtas AB „Limarko laivininkystės kompanijai“. Visas pajamas eksporto rinkose uždirbanti bendrovė pernai augo 6,6 proc. iki 13,3 mln. EUR. Prie kompanijos plėtros pernai prisidėjo įsigyti du laivai-refrižeratoriai, dažniausiai kursuojantys Atlanto vandenyne. Pernai „Limarko“ konteineriniame laive „Sonata“ buvo sumontuota naujausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkanti balastinių vandenų valymo sistema, o šiemet į tokių priemonių diegimą dar 5-iuose laivuose bendrovė planuoja investuoti apie 1,5 mln. EUR.

Panevėžio regione geriausia eksportuotoja pripažinta plastmasės gaminių liejimo įmonė „Stigma“, pernai investavusi į metalo dažymo liniją, cechą ir metalo apdirbimo įrengimus. Bendrovės pajamos 2020 m. pasiekė daugiau kaip 11 mln. EUR, o eksportas sudarė net 88,8 proc. bendrose pajamose.

Šiauliuose eksporto prizas skirtas modulinių minkštųjų baldų gamintojai UAB „Vilmers“. Beveik visą produkciją eksportuojanti įmonė per parėjusius metus augo penktadaliu iki 26,1 mln. EUR. Pernai įmonė ne tik atvėrė naujas rinkas, bet ir investavo į automatizavimo ir skaitmenizavimo, efektyvumo ir tvarumo sprendimus.

Metų verslininke šiemet pripažinta Rūta Bagdonavičienė, didmeninės ir mažmeninės prekybos medikamentais įmones valdančios UAB „Nacionalinė farmacijos grupė“ vadovė.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija tradiciškai skyrė ir „Darbo žvaigždes“ – dar 1939 m. įsteigtą apdovanojimą Rūmų nariams – regionų verslininkams ir darbuotojams, savo idėjomis ir veikla reikšmingai prisidedantiems prie verslo sąlygų šalyje gerinimo.

Šiemet šie garbės ženklas skirtas Panevėžio kredito unijos vadovui Kazimierui Antanynui.

Pasak LPPARA prezidento R.Varkulevičiaus, Lietuvos verslas pandeminiais metais demonstravo veržlumą ir drąsą – išsprendus netikėtai užgriuvusius saugumo ar tiekimo iššūkius, buvo drąsiai ieškoma naujų galimybių, rinkų ir procesų.

„Šiemet iš paraiškų matome, kad įmonės aktyviai investavo į su tvarumu, aplinkosauga susijusius sprendimus. Šios sritys jau nebėra tolimos ir miglotos – vartotojai jų reikalauja ir verslai į tai aktyviai reaguoja, daugeliu atvejų netgi pranokdami esamus ar numatomus formalius reikalavimus. Nepaisant išliekančių iššūkių, ypač atskiruose verslo sektoriuose, matome, kad Lietuvos verslas išlieka aktyvus, drąsus ir kuriantis pagrindą stipriam bei tvariam atsigavimui po pandemijos“, – sako R. Varkulevičius.

Pasak jo, COVID-19 pandemija privertė įmones ir verslus greitai reaguoti ir prisitaikyti prie pokyčių, o Rūmai savo ruožtu per visą šį laikotarpį stipriai koncentravosi į pagalbą verslo bendruomenei.

Related Posts

Keisti šrifto dydė