Teatre „Menas“ buvo apdovanoti šių metų kultūros ir meno premijos laureatai. 1 000 eurų premija įteikta stiklo menininkei Indrei Stulgaitei-Kriukienei, dailininkui, fotografijos parodų kuratoriui Sigitui Laurinavičiui ir istorikui, kraštotyrininkui, pedagogui Juozui Brazauskui.

Šiųmečius kultūros ir meno premijos laureatus išrinko Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno taryba.

Panevėžio PPAR narę, įmonės „Glasremis“ atstovę I. Stulgaitę-Kriukienę, pasveikino ir Panevėžio PPAR prezidentas S. Gailiūnas bei generalinis direktorius V. Matkevičius.

„Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį norisi akcentuoti, kad vienas svarbiausių elementų Lietuvos ir lietuvių tautos tapatybės formavimosi kontekste yra būtent kultūra ir menas. Esate tie, kurie juos saugo ir stiprina. Ačiū Jums už tai. Šiandien jau trečią kartą bus įteiktos Kultūros ir meno premijos. Sveikinu laureatus už jų darbą bei indėlį į Panevėžio kultūros ir meno formavimą ir stiprinimą. Linkiu, kad originalumas, veržlumas ir noras kurti lydėtų Jus kasdieną, o Jūsų darbai būtų matomi bei tinkamai vertinami“, – sveikindamas laureatus sakė miesto meras R. Račkauskas.

Kelis dešimtmečius kurianti I. Stulgaitė-Kriukienė yra bene aktyviausia Lietuvos stiklo menininkė, kuri savo darbuose atranda ir išryškina unikalius autorinius technologinius sprendimus. Jos kūryba pristatyta daugybėje užsienio šalių, pelnė garbingų apdovanojimų, eksponuojama Lietuvos, Ukrainos, Estijos, Rusijos, Suomijos ir kt. muziejuose, galerijose.

Fotografijos galerijos vedėjas S. Laurinavičius miesto ir šalies meno lauke veikia nuo 1992 m. – ir kaip menininkas, ir kaip projektų kuratorius. Be daugybės fotografijų parodų koordinavimo, jis yra ir daugelio su fotografija susijusių išskirtinių projektų vadovas.

J. Brazauskas yra istorikas, pedagogas, nusipelnęs panevėžietis, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas. Daugiau kaip 30 knygų, istorijos vadovėlių, mokymo priemonių autorius ir sudarytojas.

Keisti šrifto dydė