Užverti

Iškilmingai apdovanoti 2021-ųjų Metų panevėžiečiai

Panevėžio Dailės galerijoje ketvirtadienio vakarą iškilmingai apdovanoti 2021-ųjų Metų panevėžiečiai. Nusipelniusiems miestui žmonėms įteiktos Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

Apdovanoti penki

Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą.

Be to, Metų panevėžiečio apdovanojimas gali būti suteikiamas ir už viso gyvenimo nuopelnus.

2021-ųjų Metų panevėžiečiais tapo: UAB „TPA” vadovas Alvydas Andrijauskas, Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus, Iniciatyvos „Mamos varom kavos“ tarybos narė, aktyvi pilietė Irvyda Tamošiūnienė, Viena geriausių visų laikų Lietuvos treko dviratininkių Simona Krupeckaitė bei skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša.

Skatina domėtis inžinerija

Apdovanojimą  A. Andrijauskui – bendrovės „TPA“ vadovui – nuspręsta skirti už profesionalumą vadovaujant įmonei, gavusiai inovatyviausios 2021m. įmonės apdovanojimą, pagalbą ir labdaringą veiklą karantino metu, už indėlį kuriant galimybę robotikos centrą „RoboLabas“ lankantiems mokiniams naudotis naujausiomis technologijomis.

Pelnęs šį apdovanojimą Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, įmonės „TPA“ vadovas A. Andrijauskas džiaugiuosi, jog jo vadovaujama įmonė yra įvertinta. „Dirbame ir stengiamės dėl žmonių, darbuotojų. Kai kažkas ateina, patapšnoja per petį ir sako, kad gerai padaryta – visada yra smagu. Džiaugiamės galėdami garsinti Panevėžio miestą, sieksime ir toliau įgyvendinti numatytus projektus“, – naujienų portalui JP sakė vadovas.

Pasak A. Andrijausko, šis įvertinimas įmonei duoda didesnį žinomumą tiek Panevėžio krašte, tiek visoje Aukštaitijoje, nors šios įmonės darbo sritis siekia visą pasaulį.

„Vertiname draugystę su kitomis šalies įmonėmis. Kartu su „Siemens“ įmonės pagalba Panevėžiui, STEAM centrui dovanojome visą klasę, šešis mokomuosius stendus. Norime padėti ir skatinti vaikus domėtis inžineriniais darbais. Manau, tai vienas iš akcentų, kodėl pelnėme Metų panevėžiečio vardą“, – sakė A. Andrijauskas.

Komandos įvertinimas

Juozo Miltinio dramos teatro vadovas A. Venckus įvertintas už išmintį, ryžtingumą ir profesionalumą sėkmingai atnaujinant J. Miltinio dramos teatrą, stiprinant jo kolektyvą, užtikrinant teatro matomumą, kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę teatro strategiją ir kuriant glaudų ryšį su žiūrovais bei Panevėžio miestu.

„Man asmeniškai tai yra mano komandos ir viso teatro kolektyvo įvertinimas. Vienas žmogus negali padaryti nieko, ir tai priimu kaip pasitikėjimo avanso akimirką. Džiaugiuosi, kad komanda manimi patikėjo, o kartu ir patys įgavo pasitikėjimo. Ir jie, ir aš tikiu, kad einame teisinga kryptimi, aišku, ne be klaidų, ne be sustojimų. Einame pirmyn ir po truputėlį galbūt grąžiname žiūrovų pasitikėjimą J. Miltinio teatru”, – kalbėjo A. Venckus.

Teisingo kelio ženklas

Iniciatyvos „Mamos varom kavos“ tarybos narei, aktyviai pilietei I. Tamošiūnienei apdovanojimas skirtas už savanorystę aukojant savo asmeninį laiką, prisidėjimą žiniomis prie Jaunimo reikalų tarybos politikos Panevėžio mieste, iniciatyvą, skirtą vienišiems seneliams, nepriteklių patiriantiems bei socialiai pažeistiems asmenims. I. Tamošiūnienė pati susikūrė sau darbo vietą, kepa saldumynus panevėžiečiams. O nuo 2013 metų yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų karė ir tarnauja KASP 501 kuopoje. Savanoriauja  Raudonajame kryžiuje, Jotainių bei Juozapo globos namuose.

„Savanorystė mano gyvenime užima didelę dalį, į ją įtraukiau ir visą šeimą. Dukrytės padeda rinkti labdarą. Inicijavau žaislų ir reikalingų daiktų rinkimą Panevėžio moterų pataisos namų mamoms ir vaikams. Organizavau pyragų dalijimą mūsų organizacijos partneriams: Panevėžio šeimos namams, Maltiečių globojamiems seneliams, Vaiko ir motinos namams. Tiesiog esu pilietiška ir man gera aktyviai gyventi. Metų panevėžietės titulas reiškia, kad viską darau gerai, nors dar širdyje tikrai nesijaučiu verta. Vien tai, kad jaunam žmogui gali būti įteiktas šis titulas, yra labai smagu ir didelis pripažinimas. Jis mane nustebino, bet kartu ir pradžiugino“, – JP sakė I. Tamošiūnienė.

Sieloje nieko nekeičia

Visų laikų geriausia Lietuvos treko dviratininkių Simona Krupeckaitė įvertinta už karjeros pasiekimus ir Panevėžio miesto vardo garsinimą. S. Krupeckaitė dukart tapo pasaulio čempione bei triskart pasidabino Europos čempionato aukso medaliais.

„Įvertinimas visada yra brangus ir mielas. Bet iš esmės jis manyje, mano viduje ir sieloje nieko nekeičia. Taip, jis užima tam tikrą vietą, tačiau šiandien, šios dienos gyvenime, didelio svorio apdovanojimas neteikia. Jo nei panaudoti, nei įvertinti negaliu, nes jį gavau tik dabar ir galbūt nesuprantu jo reikšmės. Kiekvienas įvertinimas man yra svarbus. Jį branginu ir, manau, su laiku ir šis apdovanojimas įgys ir savo svorį“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Įvertintas antrą kartą

Už Panevėžio miesto puoselėjimą, asmeninį indėlį skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje, Lietuvoje bei už jos ribų apdovanojimas skirtas skulptoriui V. Tallat-Kelpšai. Menininkui toks įvertinimas skiriamas jau antrą kartą. V. Tallat-Kelpša yra skulptūros „Verslo skrydis“ autorius, kurią Panevėžio miestui 30-mečio proga dovanojo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

„Pirmąjį apdovanojimą gavau prieš 23 metus. Tiek buvęs, tiek šis man asmeniškai labai svarbūs. Miestas mane įvertino ir dėl to džiaugiuosi. Turbūt labiausiai esu įvertintas už personalinę parodą. Be abejo, prisidėjo ir kiti dalykai – kaip naujos skulptūros „Verslo skrydis“ pastatymas mieste. Paprastai įvertinimai mane nei įpareigoja, nei nuvilia, jeigu jų negaunu.  Ar jie yra, ar jų nėra, vis tiek toliau dirbu ir stengiuosi kažką sukurti, atnešti naudos“, – kalbėjo V. Tallat-Kelpša.

Primename, kad Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą.

Metų panevėžiečio apdovanojimas taip pat suteikiamas ir už viso gyvenimo nuopelnus.

Related Posts

Keisti šrifto dydė