Užverti

IN MEMORIAM VYTAUTAS SAMSONAS (1956-2020)

Vytautas Samsonas gimė 1956 birželio 4 dieną Švenčionėliuose, darbininkų šeimoje. Augo ir mokėsi savo gimtajame Švenčionėlių miestelyje. 1974 m. baigė Švenčionėlių vidurinę mokyklą.

Dar besimokydamas mokykloje Vytautas ištisas valandas galėjo praleisti garaže remontuodamas ir tobulindamas tėčio motociklą bei kitą techniką. Todėl neatsitiktinai pasirinko studijas tuometiniame  Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar VGTU), kurį sėkmingai baigė 1979 m. įgydamas inžinieriaus mechaniko specialybę.

Dar studijų metais jo galva buvo „pramušta“ technikai: kartingai, automobilių sportas – tai buvo Vytauto stichija.

Apie jo begalinį įsitraukimą į šią veiklą grupiokai buvo sukūrę net ketureilį:

Nuo pat ryto, po garažą

Ir dienos Samsonui maža.

Tai varžybos, tai  lenktynės,

Štai skambutis paskutinis.

Ši aistra automobilių sportui jį lydėjo visą gyvenimą.

Jau studijuodamas jis pasižymėjo tvirtu charakteriu, užsispyrimu siekiant užsibrėžtų tikslų ir studijų draugams buvo autoritetas.

Baigęs studijas dirbo mechaniku Vilniuje, Švenčionėlių miškų ūkyje.

1980 m. Vytautas ir Nijolė susituokdami  sukūrė šeimą. Neužilgo gimė sūnus Martynas, keletą metų vėliau ir dukrytė Milda.

Matydami statomas naujas gamyklas bei augančius daugiaaukščius, jauna inžinierių šeima persikėlė gyventi į Uteną. Vytautas įsidarbino Utenos remonto-mechaninėje gamykloje, kurioje iš karto jam buvo patikėtos labai nelengvos ir atsakingos pareigos – jis paskiriamas variklių cecho viršininku. Dirbdamas gamykloje Vytautas pasižymėjo komunikabilumu, tvirtu charakteriu ir sąžiningumu. Buvo gerbiamas kolektyvo, nes priimdavo teisingus ne visada gamyklos vadovybei patinkančius sprendimus.

Ir čia jo iniciatyva buvo sukurtas  automobilių sportinis klubas, kuris gynė gamyklos garbę Lietuvos Respublikos pirmenybėse. Papūtus Sąjūdžio vėjams aktyviai palaikė Lietuvos nepriklausomybės siekį.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę išėjo iš gamyklos ir su draugais įkūrė prekybinę įmonę UAB „Revyto“. Bendrovės veikla buvo sėkminga ir po keleto metų buvo įkurta UAB „Umaras“, kuri iš pradžių užsiėmė plastikų žaliavos prekyba, o vėliau pradėjo polietileno plėvelės gamybą.

Šiuo metu bendrovė „Umaras“ yra viena didžiausių  plastikinių pakuočių įmonių Baltijos šalyse ir viena stipriausių Utenos apskrities lietuviško kapitalo įmonių. Bendrovėje dirba apie 200 darbuotojų.

Plėtodamas verslą Vytautas nepamiršo ir savo pagrindinio hobio – automobilių sporto. Pastoviai dalyvaudavo šalies ir tarptautinėse varžybose. Į šią pamėgtą sporto šaką jis įtraukė ir sūnų Martyną, kuris pastoviai dalyvauja įvairiose ralio varžybose. Ilgainiui tai tapo nauju verslu – buvo įkurta įmonė „Samsono motorai“, vėliau „Samsonas Motorsport“. Įmonės veiklą perėmė sūnus Martynas, kuris sėkmingai vadovauja šiai įmonei. Įmonė labai greitai tapo žinoma viso pasaulio automobilių sporto profesionalams, jos gaminamos greičių  dėžės eksportuojamos daugiau kaip į  40 pasaulio  šalių.

Automobilių sportas tapo Samsonų giminės kartų sportu. Ralio varžybose dalyvauja ir Vytauto anūkas Kajus. Būdamas be galo užimtas Vytautas atrasdavo laiko ir kitai sporto šakai – tai lauko tenisas. Aktyviai rėmė ir remia krepšinio klubą „Juventus“, futbolo komandą „Utenos Utenis“.

„Samsonas Rally Rokiškis“ – tai vėl Vytauto įkurtos ralio varžybos, jau tapusios tradicinėmis tarptautinėmis ir toliau džiugina žiūrovus.

1996 m. Utenoje įkurus  Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų filialą UAB „Umaras“ tampa jo nariu. Ir nuo pat įstojimo momento Vytautas atstovaudamas įmonę buvo aktyvus narys.

2004 m. buvo išrinktas Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo tarybos pirmininku ir Panevėžio rūmų viceprezidentu. Šiose pareigose jis dirbo iki 2019-ųjų pabaigos.

2019 m. išrenkamas Utenos filialo garbės prezidentu ir Rūmų viceprezidentu.

2010 m. už aktyvų dalyvavimą  rūmų veikloje ir pasiekimus versle  pagerbtas išskirtiniu apdovanojimu – sidabro „Darbo žvaigžde“.

Tai sausi faktai apie Anapilin iškeliavusį Vytautą Samsoną. Tačiau jo nueitas kelias, nuveikti darbai ilgam išliks kolegų, bendradarbių ir visų jį pažinojusių atmintyje.

Mes jį prisiminsime kaip sumanų verslininką, puikų draugą ir bendražygį.

Netekties skausmą šeimai ir artimiesiems tesumažina mūsų nuoširdi užuojauta.

Related Posts

Keisti šrifto dydė