Užverti

Į Panevėžio gatves išrieda nauji ekologiški autobusai

Panevėžio miesto savivaldybė gerina viešojo transporto paslaugų kokybę – įsigijo 12 naujų ekologiškų autobusų. Turkijos bendrovės pagamintos transporto priemonės į gatves išvažiuos jau rytoj – vasario 1 dieną. Jie miesto gatvėmis važiuos visais dabar esančiais maršrutais.

Autobusai patogesni

Šiandien iškilmingai panevėžiečiams pristatyti naujieji autobusai patogesni keleiviams. Mažesnis triukšmas, vibracija, kokybiška ventiliacija. Vasarą bei žiemą komfortą užtikrins salono šildymas papildomais konvektoriais ir kondicionavimo sistema. Autobusai žemagrindžiai – pritaikyti neįgaliesiems, senjorams, įvežti vaikų vežimėlius.

Ryškios švieslentės aiškiai rodys numerį, maršruto kryptį. Modernūs: reguliuojamas salono LED apšvietimas, keliose vietose įrengtos USB jungtys įkrauti keleivių mobiliuosius telefonus.

Saugesni: yra apsaugos sistema, kad žmonių neprispaustų durys, autobusas negalėtų pradėti važiuoti neuždarius durų, vaizdo stebėjimo kameros – galės būti identifikuoti ir ištirti incidentai. Nauji autobusai – patogesnė darbo vieta ir vairuotojams.

Pavyko nupirkti daugiau

Panevėžio autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys teigė, kad suspaustomis dujomis varomi autobusai – šiuolaikiški ir ekologiški.

„Naujos kartos autobusai žymiai geresni už dyzelinius. Žinoma, jie kur kas brangesni už dyzelinius, bet pigesni nei elektromobiliai“, – sakė A. Gražys ir tęsė:

„Buvo planuota pirkti 10 ekologiškų autobusų, bet pavyko sutarti ir Panevėžio gatvėmis važinės 12 autobusų. Jų pirkimui pagal projektą skirta 2,263 mln. eurų. Jie pas mus atkeliavo iš Turkijos didžiausio miesto Stambulo.“

Autobusus nudažė

Pasiteiravus, kodėl autobusai nudažyti vyšnine spalva, Panevėžio autobusų parko direktorius A. Gražys paaiškino:

„Buvo derinamos autobusų spalvos. Mums atsiuntė spalvų pavyzdžius. Panorome, kad autobusai būtų nudažyti Panevėžio miesto herbe vyraujančiomis spalvomis. Todėl ir pasirinkome tamsiai raudoną, vyšninę spalvą. Be to, deriname ir autobusų sėdynių spalvas. Norisi, kad po Panevėžį važinėtų ne tik ekologiški, bet ir suderintų spalvų autobusai.“

Džiaugiasi gražėjančiu miestu

Autobusų šventėje dalyvavę Panevėžio miesto vadovai taip pat pasidžiaugė, jog atsinaujinančio Panevėžio gatvėmis važinės modernūs, o svarbiausia ekologiški autobusai.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, taip pat dalyvavęs naujų autobusų pristatymo šventėje, neslėpė, jog vis labiau gera būti panevėžiečiu.

„Matome, kaip atsinaujina miestas. Panevėžio gražėjimas ir modernėjimas – reali galimybė pritraukti investuotojų, kurie verslą kurtų mūsų mieste. Nauji autobusai Panevėžio gatvėse – dar vienas žingsnis, įrodantis, jog mes nestovime vietoje. Juk švarioje ir saugioje aplinkoje tikrai gera gyventi. Džiaugiuosi, kad prie miesto gražinimo prisideda ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai – Autobusų parkas“, – kalbėjo S. Gailiūnas.

Planuoja ir daugiau pirkti

12 naujų autobusų įsigyti iš ES struktūrinių fondų skirta per 1,92 mln. eurų, 340 tūkst. eurų – iš miesto biudžeto.

Šiuo metu po Panevėžį važinėja 62 viešojo transporto priemonės. Vidutinis amžius – 18 metų. Seniausios pagamintos 1993 m., naujausios – 2014 metais.

Pasak Panevėžio autobusų parko vadovo, planuojama pirkti ir daugiau ekologiškų autobusų.

„Planai yra, bet viskas priklauso nuo finansų. Jei tik atsiras galimybė, būtinai dalyvausime projektuose. Norisi, kad Panevėžio miesto gatvėmis važinėtų ekologiški ir oro neteršiantys autobusai“, – sakė A. Gražys ir teigė, kad Autobusų parke yra beveik pusė autobusų, kurių amžius penkeri metai.

Related Posts

Keisti šrifto dydė