Trečiasis gegužės šeštadienis – reikšminga diena profesionaliems muzikantams ir mėgėjams. Šią dieną visoje šalyje ir Panevėžyje tradiciškai vyko gatvės muzikos diena ir Lietuvos miestų aikštės, skverai ir gatvės skambėjo įvairių instrumentų ir žanrų muzika.

Panevėžiečiai centrinėje miesto aikštėje – Laisvės aikštėje – bei jos prieigose, nors muzikuojančių nebuvo daug, galėjo klausytis įvairiapusės muzikos.

Gatvės muzikos diena, organizuojama jau 11 metų, skatina atlikėjus išeiti į gatves, šokti, groti, dainuoti ir smagiai praleisti laiką. Šios dienos Panevėžyje iniciatoriai – Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“.

Šiųmetėje gatvės muzikos dienoje muzikantų nebuvo daug, bet renginyje skambėjo įvairi muzika – atlikėjai grojo gitaromis, fleita, akordeonais, pianinu ir kitais instrumentais. O muzikos žanrų buvo galima išgirsti pačių įvairiausių, nuo popmuzikos iki lietuvių liaudies dainų.

Prie kavinės „Kavos dėžutė“ groję jaunieji muzikantai, vienas iš J. Balčikonio gimnazijos, o kitas V. Mikalausko menų gimnazijos, sakė, kad tokioje šventėje dalyvauja jau ne pirmus metus.

„Gal jau penktus metus muzikuojame. Pianinu groju jau 12 metų, o Antanas fleita – vienuolika. Mūsų grupė vadinasi „Pempės“, o kartu grojame jau penktus metus. Mums abiem labai patinka gatvės muzikos dienos idėja. Suteikia galimybę išeiti į viešumą ir pagroti. Žmonės gali mus išgirsti ir įvertinti mūsų muzikavimą“, – kalbėjo J. Balčikonio gimnazijos gimnazistas.

Gitaromis grojantys ir kartu muzikuojantys Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai – Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos narys, Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centro vadovas Kęstutis Lukoševičius ir įmonės „Schmitz Cargobull Baltic“ vadovas Raimundas Petrauskas – džiaugėsi galimybe dalyvauti ir muzikuoti gatvės muzikos dienoje.

„Jau gal septintus metus dalyvaujame ir grojame. Stengiamės dalyvauti, jei tik galime. Šiaip koncertuojame savoje kompanijoje įvairių progų metu“, – pasakojo K. Lukoševičius, o jam pritarė R. Petrauskas:

„Net savo svečiams vokiečiams grojome. Tik gaila, kad jie turėjo išvažiuoti ir negalėjo šiandien pabūti Panevėžio gatvės muzikos dienos šventėje.“

Idėja

Gatvės muzikos diena (GMD) – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes.

Viskas prasidėjo 2007 metais, kai dainininkas ir GMD idėjos autorius Andrius Mamontovas Vilniaus muzikantams parašė elektroninį laišką, kviečiantį išeiti groti gatvėse. Nuo to laiko kiekvienais metais Gatvės muzikos dienoje dalyvauja apie 5000 dalyvių. GMD tradiciškai vainikuojama „Drum2gether“ – mušamųjų instrumentų eisena ir improvizacija, kurioje gali dalyvauti visi norintys.

GMD paplito po pasaulio lietuvių bendruomenes užsienyje – šventė vyko Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke, Londone.

Gatvės muzikos dieną savarankiškai ėmė organizuoti Rygos, Minsko, Tbilisio, Dublino gyventojai, taip pat neabejingos liko Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Baltarusija, Rusija, Latvija.

Keisti šrifto dydė