Penktadienį J. Miltinio dramos teatre vyks iškilminga G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija. Garbingas apdovanojimas atiteks ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narei, J. Masiulio knygyno savininkei Karolinai Masiulytei-Paliulis.

Apdovanojimus laureatams įteiks Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas. Koncertuos Tomas Pavilionis ir Eugenijus Chrebtovas, J. Balčikonio gimnazistai.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas didžiuojasi J. Masiulio knygyno savininkei K. Masiulytei-Paliulis skirtu garbingu apdovanojimu.

„Karolina nusipelnė apdovanojimo. Natūralu, kad jai skirtas G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Visa Paliulių šeima yra nusipelniusi Panevėžiui ir visai Lietuvai. Išsaugotas šeimos verslas – knygynas, daug ką pasako apie šią puikią šeimą. Didžiuojamės Karolina ir sveikiname su pelnytai skirtu apdovanojimu“, – sakė S. Gailiūnas.

Už filantropinę veiklą G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skirtas apdovanojimas nudžiugino ir pačią K. Masiulytę-Paliulis.

„Rašytoja G. Petkevičaitė-Bitė susijusi su J. Masiulio knygynu. Manau, kad ji buvo pažįstama su mano seneliu Juozu Masiuliu – juk gyveno tuo pačiu laikmečiu. Nors rašytinių šaltinių nėra išlikę, bet įsivaizduoju, kad tie ryšiai turėjo būti. Todėl Bitė man labai artimas žmogus. Toks įvertinimas – didelė garbė. Kita vertus, tarnauti Lietuvai – atiduodant viską – būtina. Mūsų šalis turi atsistoti ant kojų, o mes turime padėti. Turime tarnauti Lietuvai.“

Šiemet už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanojami panevėžietis visuomenininkas Julius Beinortas, etninių kultūrų specialistė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, kraštotyrininkas Romas Kaunietis, etnografas Algirdas Svidinskas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą – literatūrinių projektų kuratorė ir mecenatė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, verslininkas Ruslanas Linevas, kultūros veikėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, senovinės technikos muziejaus įkūrėjas Justinas Stonys.

Už savanorystės kultūros sklaidą – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė, kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis, Kelmės Kražantės progimnazijos pradinių klasių mokytoja Lina Šimkevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė Teresė Ūksienė.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, – LRT radijo vyresnioji muzikos redaktorė Jūratė Katinaitė ir LRT kultūros laidų vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė, literatūros almanacho „Varpai“ vyriausiasis redaktorius, rašytojas Leonas Peleckis-Kaktavičius, istorikė Aldona Vladislava Vasiliauskienė.

Keisti šrifto dydė