Į tradicinį Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) narių verslo forumą Dailės galerijoje susirinkę rūmų nariai turėjo, ką veikti. Jie ne tik pasidžiaugė naujais Panevėžio PPAR nariais, bet ir išklausė forumo svečio profesoriaus Raimondo Kuodžio, bet ir dalyvavo egzotiškų austrių degustacijoje. 

Forumo svečias prof. Raimondas Kuodis – Lietuvos ekonomistas, makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas, socialinių mokslų daktaras Panevėžio PPAR nariams pristatė Lietuvos ir jos regionų vystymosi perspektyvas bei ypatumus.

Makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas prof. R. Kuodis neslėpė, kad Lietuva turi pripažinti, jog tampa „dviejų su puse miesto“ ekonomika.

„Regionų politikai su tuo nesutiks. Tačiau politikai, kurie rinkti vietose, niekada nepripažins problemos. Jiems visada viltis triumfuoja proto atžvilgiu ir temps europines lėšas, kuriomis tvarkys viešąsias erdves miesteliuose, nepripažindami, kad tie miesteliai ir pamažu tampa vaiduoklių miestais. Todėl reikia labai didelės valios pripažinti faktą, kad Lietuva virsta į dviejų su puse miestų ekonomiką. Turime dvi Lietuvas ekonomine prasme ir politikams iškyla dilema – ar bandyti gelbėti regionus, ar koncentruoti tuos pinigus į gyvybingas vietas“, – ramiai kalbėjo ekonomistas, tačiau sakė, kad vis tik nereikia pasiduoti pesimizmui, o verčiau nusiteikti optimistiškai.

Pasak profesoriaus, miestai varžosi dėl išgyvenimo.

„Vieniems geriau sekasi, turime gerų pavyzdžių, kaip miestai sugeba atrasti save. Turbūt verta daugiau koncentruotis į darbo vietų kūrimą didžiuosiuose miestuose ir aplink juos. Kai kurie miestai, miesteliai aplink Vilnių, Kauną, tarkime, Molėtai, jau pozicionuoja save kaip miegamuosius rajonus. Tai ne pati blogiausia perspektyva jei gerai pagalvosi. Reikia galvoti apie darbą plačiąja prasme. Darbas yra prasmingas pats savaime: žmonės įprasmina, realizuoja save per darbą. Per visą žmonijos gyvavimo laikotarpį žmonės dirbo, kad išgyventų, ir tai jau yra mūsų genuose. Ši stovykla kalba, kad, jei darbas yra vertingas pats savaime, o tai vienareikšmiai teigia laimės ekonomika, žmogus be darbo yra labai nelaimingas. Taigi mes turime galvoti, kaip išlaikyti kuo didesnį žmonių užimtumą“, – tikino forumo dalyvius R. Kuodis.

Lietuvos ekonomistas, makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas, socialinių mokslų daktaras R. Kuodis nenuliūdino Panevėžio PPAR narių. Jo nuomonė Panevėžys – pramonės miestas.

„Todėl reikia to nepamiršti ir skatinti miesto verslumą, nes Aukštaitijos sostinė, nors gyventojų skaičius mažėja, tam turi perspektyvų“, – teigė ekonomistas.

Antroje kontaktų vakaro-verslo forumo dalyje Panevėžio PPAR nariai laukė netradicinė aplinka: austrių ir ikrų degustacija.

Šiuos delikatesus pristatęs Robertas Reklaitis, austrių atidarinėjimo ir valgymo paslapčių mokęsis Prancūzijos Cancale miestelyje, degustacijos metu ne tik meistriškai darbavosi, atidarinėdamas šviežutėles jūros gėrybes, bet ir paaiškino, kaip atpažinti sugedusį moliuską: „Paėmus austrę į rankas reikia pažiūrėti, ar ji prasivėrusi, ar ne. Jei prasivėrusi – didelė tikimybė, kad ji jau mirusi ir jos valgyti nebegalima. Rankoje pasverkite: sunki ar lengva. Jei jaučiate, kad viduje tyvuliuoja vanduo, bus gera, o jei lengva, barška, atidarius sklinda supuvusio kiaušinio kvapas – meskite šalin“. Anot austrių žinovo, šių moliuskų būna apie 50 rūšių, jos skiriasi dydžiu, spalva, skoniu, tačiau šviežumas – būtina sąlyga. Šviežia austrė turi kvepėti jūros gaiva.

Panevėžio PPAR nariai ne tik degustavo gurmaniškas austres, tačiau ir dalyvavo viktorinoje. Specialų prizą – austrių rinkinuką – laimėjo Rimantas Misevičius („Lietuvos draudimas“).

Kontaktų vakaro metu buvo pristatytas ir naujasis automobilis „Volkswagen T-Roc“. Šis automobilis pritaikytas ir važiavimui intensyviomis šiuolaikinių miestų gatvėmis bei aktyviam laisvalaikiui užmiestyje

Išskirtinis „T-Roc“ bruožas yra priekinė visureigio dalis, kuri iš karto išduos, kad priešais Jus – naujasis visureigis. Labiausiai dėmesį čia atkreipia neįprasti dienos šviesos LED žibintai. Automobilį taip pat galima apžiūrėti apsilankę bendrovėje „Kredora“.

Keisti šrifto dydė