Utena sulaukė ypatingų svečių: Utenoje viešėjo delegacija iš tolimojo Džinano (Jinan, Kinijos Liaudies Respublika). Vizito tikslas – užmegzti santykius su pramonės miestu – Utena ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Utenos rajono savivaldybe.

Į Uteną atvyko penkių asmenų delegacija: Sun Xiaogang, Džinano vykdomojo direktoriaus pavaduotojas, delegacijos vadovas, Jiang Xiangbo, statybos komiteto direktorius, Yang Bo, vandens apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas, Zhang Shiping, Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovybės Džinane direktoriaus pavaduotojas, Liu Yezhao, įmonės, vykdančios inovacijų diegimo projektus, direktoriaus pavaduotojas.

Svečiai iš Kinijos buvo supažindinti su miestu ir viena stambiausių pramonės įmonių – UAB „Švyturys-Utenos alus” Utenos alaus darykla. Įmonėje kinų delegacijos nariai susipažino su alaus gamybos procesu, produktais, iš kurių gaminamas alus, apsilankė Aludarystės pažinimo centre.

Po viešnagės Utenos alaus darykloje svečiai iš Kinijos atvyko į Utenos rajono savivaldybę, kur buvo pasirašoma bendradarbiavimo sutartis. Delegaciją pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, sakydamas, kad pagal fizikos dėsnius didesnis daiktas traukia mažesnį. Bet užsimezgant Jinano ir Utenos santykiams, galima sakyti, kad būna ir kitaip: mažesnis pritraukė didesnį. „Mes labai džiaugiamės, matydami jus Utenoje. Ne kasdien ne tik Utenoje, bet ir Lietuvoje lankosi tokios didingos šalies, kaip Kinija, atstovai. Tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas duos puikių rezultatų abiem pusėms įvairiose srityse: ir verslo, ir investicijų, ir turizmo, ir kultūros, ir kitose,” – kalbėjo meras.

Susitikime dalyvavęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava pažymėjo, kad bendradarbiavimo sutarties pasirašymas atveria naujas galimybes investicijoms, naujų darbo vietų kūrimui, Utenos rajono ekonominio potencialo stiprinimui.

Dėkodamas už šiltą priėmimą, Sun Xiaogang- Džinano vykdomojo direktoriaus pavaduotojas, pabrėžė, kad Utena – vienas stipriausių pramonės miestų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje centrinėje Europoje, todėl užmegzti santykiai su Utena jiems yra svarbus įvykis. „Apsilankę Utenos alaus darykloje, įsitikinome, kad pramonė čia stipri, besivystanti ir mes matome ateityje daug galimybių plėtoti tvirtus ekonominius santykius su Utena“.

Keisti šrifto dydė