Įteikti 2008-ųjų Lietuvos eksporto ir metų verslininkės prizai

2008 m. lapkričio 12 d. Verkių rūmuose iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti 2008-ųjų m. „Lietuvos eksporto prizo“ ir „Lietuvos metų verslininkės/vadovės“ apdovanojimai. Prizus laureatams įteikė Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.

Anot Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos Prezidento dr. Rimanto Stankevičiaus, šalyje yra nemažai įmonių, kurios šiais metais buvo lyderės plečiant lietuviškos produkcijos eksportą. „Lietuvos eksporto apdovanojimų tikslas kasmet lieka tas pats – paskatinti ir motyvuoti Lietuvos įmones. Manau, kad šiandien ekonominės krizės šešėlyje ši motyvacija ypatingai reikalinga“, – kalba Prezidentas.

Šiemet apdovanotos 2 Lietuvos ekonomikai nusipelniusios įmonės iš Panevėžio ir Utenos apskričių. Utenos įmonės „Vidista“ vadovei Vidai Maišėnienei už atsidavimą darbui ir sėkmingą verslo plėtrą buvo įteiktas specialus simbolinis prizas – auksinė segė.

„Lietuvos eksporto prizas“ įteiktas AB „Panevėžio stiklas“.

Pagrindiniai laureatų atrankos kriterijai – įmonių eksportas I-III ketv. turėjo sudaryti daugiau kaip 50 proc. visų gaminių ar paslaugų pardavimų, o eksporto augimas, palyginus su praėjusių metų sausio-rugsėjo mėnesiais, turėjo būti ne mažesnis kaip 10 proc.